AAA
Świąteczne Starachowice
Niedziela, 03 grudnia 2017r. (godz. 18:16)

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Miasto w tym okresie będzie specjalnie ozdobione. Dwukrotnie nasze miasto wygrało konkurs na Najpiękniej Oświetlone Miasto w województwie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Czy tak będzie i tym razem?

fot. WirtualneStarachowice
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. WirtualneStarachowice
fot. źródło: UM w Starachowicach

Staramy się by tak właśnie było. By na wielu twarzach pojawił się uśmiech. Zakupiliśmy nowy napis STARACHOWICE, który ładnie wygląda w dzień, a w nocy stanowi wspaniałą ozdobę placu pod Skałkami. Tam też umiejscowiona została świąteczna bombka w której Mieszkańcy i nasi goście mogą robić pamiątkowe zdjęcia przy napisie Wesołych Świąt. Tuż za nią już niebawem pojawią się świąteczne stragany.


Po raz drugi w tym miejscu zorganizowany zostanie Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez trzy dni przy dźwiękach kolęd będziemy mogli kupować regionalne produkty, napić się grzanego wina czy gorącej czekolady.

W ubiegłym roku pobiliśmy rekord w ilości osób w czapeczkach mikołajkowych w jednym miejscu. Tym razem mam nadzieję wspólnie sprawimy, że Starachowice będą miastem, które pobije rekord w ilości osób jednocześnie jedzących jabłka.

Już dziś zapraszam Wszystkich Mieszkańców i gości do uczestnictwa w Miejskiej Wigilii, która odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 15.00. Rozpocznie się od przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju.

Pod Skałkami także stanie Żywa Szopka ze zwierzętami, które na co dzień można obejrzeć w mini zoo działającym przy Sanktuarium w Kałkowie - Godowie.

To nie koniec świątecznej atmosfery w naszym mieście. Główne skrzyżowania i ronda w mieście także zostaną ozdobione. Nowością jest także ozdobiony wiadukt. Na wszystkich latarniach znajdujących się na wiadukcie pojawiły się ozdoby świąteczne. Podobnie ozdobiony został Rynek w Wierzbniku.

Prezydent Miasta Starachowice
Marek Materek

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English