AAA
Starachowicki oddział zakaźny zostaje
Czwartek, 04 stycznia 2018r. (godz. 18:14)

Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania oddziału zakaźnego w starachowickim szpitalu. Jest już decyzja Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, dająca 1,5 roku na dostosowanie pomieszczeń do nowych wymagań, jak poinformowała na konferencji Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

Starosta Danuta Krępa postanowiła uspokoić niepokoje mieszkańców dotyczące funkcjonowania oddziału zakaźnego w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Na zwołanej dziś (4 stycznia br.) konferencji prasowej poinformowała media o decyzji Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, która daje 1,5 roku na dostosowanie pomieszczeń do wymagań ustawy o działalności leczniczej.


Agencja Reklamy Marecki.name

- Władze powiatu dołożyły wszelkich starań, by zabezpieczyć medycznie mieszkańców - powiedziała starosta.
Potwierdził to poseł Krzysztof Lipiec, który rozmawiał w tej sprawie z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Podkreślał przy tym, że utrzymanie oddziału zakaźnego nie jest rzeczą łatwą, czego przykładem jest sąsiedni szpital w Skarżysku - Kamiennej, który musiał z niego zrezygnować.

- W tej chwili jest to tak naprawdę jedyny oddział zakaźny na północy województwa świętokrzyskiego, przez co stanowi oczko w głowie rządzących - zapewnił poseł.
W planach jest przeniesienie oddziału do pustych pomieszczeń w bloku C w budynku nowego szpitala. Władze powiatu starać się będą o dofinansowanie na to przedsięwzięcie z budżetu państwa.
- Wkrótce będziemy składali wniosek o dotację z budżetu państwa . Chcemy aby wyniosła ona 80 procent kosztów, przy 20 procentowym wkładzie powiatu - powiedziała starosta Danuta Krępa.
Zapewniła, że oddział będzie funkcjonował w bardzo dobrych warunkach, świadcząc usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyraziła przy tym nadzieję, że będą się tutaj leczyć mieszkańcy z sąsiednich powiatów


źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English