AAA
9. spotkanie Klubu Filmowego STAR
Poniedzialek, 29 kwietnia 2019r. (godz. 09:57)

Już w najbliższą sobotę, 4 maja Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na dziewiąte spotkanie Klubu Filmowego STAR. Spotkania odbywają się zwykle w pierwsze soboty miesiąca o 16:00 w sali klubowej na 1 piętrze SCK.

fot. źródło: SCK

Klub filmowy STAR jest hołdem skierowanym w stronę czarno-białej klasyki kina! Nasze spotkania są rewelacyjną okazją by obejrzeć klasyczne produkcje filmowe. Repertuar jest starannie dobierany tak, by każde spotkanie zapewniło odpowiednie doznania estetyczne, dzięki czemu nasza grupa stale się rozrasta. Nie ukrywamy jednak tego, że spotkania maja kameralny charakter. Jeśli interesują Cię nietuzinkowe i edukacyjne seanse filmowe to Klub Filmowy STAR jest właśnie dla Ciebie!


Agencja Reklamy Marecki.name

Kolejnym filmem, który wspólnie obejrzymy będzie "Wielkie nadzieje" reż. David Lean (1946)

Najlepsza adaptacja dzieła literackiego autorstwa Karola Dickensa. Jednocześnie jeden z pierwszych filmów Leana gdzie pokazał swój niesamowity talent do opowiadania historii z ogromnym rozmachem. Bardziej znamy go z takich dzieł jak "Most na rzece Kwai", Lawrence z Arabii" czy "Doctor Żywago". Wszystko to OGROMNE produkcje i oczywiście w kolorze. "Wielki nadzieje" przed podobna popularnością uchroniło jego czarno-białe wykonanie. Przed seansem można jak zwykle oczekiwać krótkiej prelekcji zorganizowanej przez Starachowickie Centrum Kultury. Dla głodnych klasyki kina nie zabraknie też kawy i czegoś na słodko.

Sala klubowa (I piętro) Czas filmu: 118 min. Wstęp na projekcje i spotkanie jest wolny.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English