AAA
Wernisaż wystawy "Powrót do korzeni"
Poniedzialek, 29 kwietnia 2019r. (godz. 10:16)

10 maja 2019 roku zapraszamy do Galerii w Wieży Ciśnień na wernisaż wystawy malarskiej autorstwa Moniki Łesyszak.

Monika Łesyszak mieszka w Kielcach. Z zawodu biolog i przewodnik świętokrzyski. Obecnie zajmuje się tłumaczeniami powieści i oprowadzaniem turystów po województwie Świętokrzyskim w języku polskim, angielskim i niemieckim.


Autorka wystawy "Powrót do korzeni" rysuje i maluje od dzieciństwa różnymi technikami (akwarela, tusz, olej, farby witrażowe). Wędrując po naszym regionie i uczestnicząc w kursie geologicznym dla przewodników miała okazję obserwować fascynujące bogactwo barw naszej ziemi. Dlatego postanowiła je wykorzystać w malarstwie.

W 2017 roku opracowała własną technikę, opartą na najstarszych materiałach, wykorzystywanych już przez naszych prehistorycznych przodków: węglu drzewnym, rudach żelaza i różnobarwnych glinkach. Stąd właśnie tytuł wystawy i tematyka archeologiczno-geologiczna, związana z tradycjami regionu.

Wszystkie materiały do prac zostały przez autorkę pozyskane z naturalnych stanowisk w naszym województwie, rozdrobnione w kamiennym moździerzu i przesiane przez sitko.

Dodatkowo fascynacja bogactwami mineralnymi pani Moniki wynika również z tradycji rodzinnych - jej przodkowie byli odlewnikami ze Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego.

Wstęp wolny.

źródło: Muzeum Przyrody i techniki w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English