Podział punktów z Garbarnią (zdjęcia)
Poniedzialek, 06 wrzesnia 2010r. (godz. 08:07)

Mecz Juventy Perfopol Starachowice z Garbarnią Kraków

W niedzielne popołudnie Juventa-Perfopol podejmowała wicelidera III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, Garbarnię Kraków. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a jedyną bramkę dla Starachowiczan zdobył Dariusz Anduła.

KKS Juventa-Perfopol Starachowice – RKS Garbarnia Kraków 1:1 (1:1)

Bramki:
0:1 Szymoniak (21-samobójcza), 1:1 Anduła (25).

Juventa-Perfopol: Tomasz Wróblewski – Łukasz Szymoniak, Maciej Pastuszka, Bartosz Gębura, Krystian Płusa, Bartłomiej Drabik (46. Kamil Wrona), Konrad Wójtowicz, Karol Drej, Mirosław Kalista (69. Karol Kopeć), Mariusz Jaros (68. Kamil Stawiarski), Dariusz Anduła (87. Grzegorz Tobiszewski).

Trener: Arkadiusz Bilski.

Garbarnia(wyjściowy skład): Krzysztof Żylski – Tomasz Małota, Gjentijan Haxhijan, Łukasz Szewczyk, Anthony Schacherer, Krzysztof Kalemba, Adam Przeniosło, Marcin Siedlarz, Mariusz Stokłosa, Bartosz Praciak, Krzysztof Kozieł oraz po zmianach Mateusz Cebula, Tymoteusz Chodźko, Dariusz Kuźma.

Trener: Krzysztof Szopa.

Przed niedzielnym meczem spodziewano się, że w tym spotkaniu nie będzie łatwo o punkty. Obawy te potwierdziły się i już od początku spotkania Garbarnia udowadniała, że łatwo skóry nie sprzeda. W 5. minucie spotkania Tomasz Wróblewski został przelobowany przez zawodnika Garbarni, ale piłkę z pola karnego wybił jeden z obrońców.

W 11. minucie groźnie z dystansu uderzył Łukasz Szymoniak, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później doszło do nieporozumienia obrońców Garbarni, ale zakończyło się to jedynie rzutem rożnym. W 14. minucie Dariusz Anduła uderzył głową obok bramki, a następnie po upływie dwóch minut strzelił niecelnie zza pola karnego.

W 20. minucie spotkania Garbarnia objęła prowadzenie za sprawą bramki samobójczej Łukasza Szymoniaka. Trudno w tej sytuacji winić defensora Juventy-Perfopol, gdyż piłka przypadkowo trafiła w niego po dużym zamieszaniu w polu karnym. Na odpowiedź „Żółto-niebieskich” nie trzeba było długo czekać. Chwilę po utracie bramki Dariusz Anduła minął obrońcę, lecz uderzył prosto w bramkarza, a dobitka Mirosława Kalisty również została obroniona przez Żylskiego.

W następnej sytuacji Anduła wykazał się lepszą skutecznością i doprowadził do remisu 1-1. Minął obrońców Garbarni, po czym lekkim strzałem pokonał golkipera gości. Była to pierwsza bramka Starachowiczan przed własną publicznością w tym sezonie. W 29. minucie spotkania Garbarnia ponownie stworzyła sobie dobrą okazję, ale najpierw świetnie interweniował Wróblewski, po czym dobitka minęła lewy słupek bramki.

W drugiej połowie dominowała walka w środkowej strefie boiska, ale również nie zabrakło groźnych sytuacji dla każdej ze stron. W 77. minucie spotkania Gębura uderzał z powietrza po rzucie rożnym, ale strzał był niecelny. Wkrótce po tej sytuacji Karol Kopeć strącił głową strzał Karola Drej z rzutu wolnego, a piłka niemal wpadła do siatki rywala. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu doskonałą okazję do zdobycia bramki mieli Krakowianie, ale piłkę z linii bramkowej wybił głową jeden ze Starachowiczan po tym, jak Wróblewski nie zdążył ustawić się na pozycji po interwencji.

Następny mecz Juventa-Perfopol rozegra w środę o godz. 16:30 z Orlętami Kielce, a spotkanie to odbędzie się na boisku rywala.

Dołącz do grona znajomych Portalu Wirtualne Starachowice na Facebooku!