Juventa-Perfopol znów wygrywa na wyjeździe!
Poniedzialek, 13 wrzesnia 2010r. (godz. 00:17)

Piłkarze Juventy-Perfopol Starachowice pokonali w meczu wyjazdowym Czarnych Połaniec 3-2. Dwukrotnie zdołali oni odrobić straty, najpierw wyrównując w pierwszej połowie, a następnie zdobywając dwie bramki w drugiej odsłonie spotkania. Jest to drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo Starachowiczan, a już trzecie w tym sezonie.

Czarni Połaniec – Juventa-Perfopol Starachowice 2:3 (1:1)

Bramki:
1:0 Senderowski (8-samobójcza), 1:1 Kopeć (35), 2:1 Gębalski (73), 2:2 Korona (85), 2:3 Szymoniak (90).

Juventa-Perfopol: Wróblewski – Szymoniak, Gębura, Senderowski, Płusa, Wójtowicz, Gruszczyński (63. Jaros), Drej, M. Kalista (61. Kidoń), Kopeć (70. Korona), Tobiszewski.
Trener: Arkadiusz Bilski.

Czarni: Daniel – Poniewierski, Maruszewski (63. Witkowski), Mikoda, Sobierajski, P. Cecot, Nowak, Janowski, J. Cecot, Szymański, Gębalski.
Trener: Tomasz Kiciński.

Argumentem przemawiającym za Juventą-Perfopol przed tym spotkaniem było to, że wyjątkowo dobrze spisuje się w tym sezonie w meczach wyjazdowych. Wiadomo jednak, że w każdym meczu wyjazdowym o punkty jest niezwykle trudno. Potwierdziło się to w Połańcu, gdzie „Żółto-niebiescy” zdołali rzutem na taśmę wyrwać gospodarzom trzy oczka.

Pierwsza bramka padła w 6. minucie spotkania, a było to samobójcze trafienie Damiana Senderowskiego. Starachowiczanie zdołali odrobić jednobramkową stratę jeszcze w pierwszej połowie za sprawą bramki Karola Kopecia, który pokonał bramkarza po zamieszaniu w polu karnym.

Druga połowa również nie przebiegała od początku po myśli Starachowiczan, gdyż Gębalski zdobył bramkę na 2-1 dla Czarnych. Wykorzystał fakt, że Gębura podał zbyt krótko do Wróblewskiego, przejął piłkę i bez większych problemów pokonał golkipera. Juventa-Perfopol nie zniechęciła się jednak aż do samego końca spotkania.

W 85. minucie wyrównał Dawid Korona dobijając uderzenie w poprzeczkę Bartosza Gębury, a 5 minut później zwycięską bramkę zdobył wspaniałym strzałem z rzutu wolnego Łukasz Szymoniak.

Następne spotkanie Juventa-Perfopol rozegra w następną niedzielę, kiedy to podejmie na starachowickim stadionie Przebój Wolbrom. Początek tego spotkania jest zaplanowany na godz. 16:00.

Dołącz do grona fanów Portalu Wirtualne Starachowice na Facebooku!