Zawody w p³ywaniu
Uczniowie na podium
Piatek, 25 marca 2011r. (godz. 23:17)

Uczniowie ze Specjalnego O¶rodka Szkolno – Wychowawczego zdobyli II miejsce w klasyfikacji sztafetowej, podczas XIX Mistrzostw Województwa ¦wiêtokrzyskiego „Sprawni Razem”. Odby³y siê 10 marca br. na starachowickim basenie. pod honorowym patronatem starosty Andrzeja Matyni.

Zawody zorganizowali: Specjalny O¶rodek Szkolno - Wychowawczy, ¦wiêtokrzyskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sprawni Razem” oraz Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Wziê³o w nich udzia³ 6 dru¿yn z naszego województwa, w tym piêciu zawodników ze Starachowic. W klasyfikacji sztafetowej pierwsze miejsce wywalczy³ SOSW ze Skar¿yska–Kamiennej, II zajêli wychowankowie SOSW z naszego miasta, a na trzecim uplasowa³ siê SOSW nr 1 z Kielc.

Uczniowie zmierzyli siê te¿ w konkurencjach indywidualnych. I tu równie¿ naszym sportowcom, przygotowanym przez Janusza Sobieckiego, uda³o siê zaj±æ miejsca na podium. Dawid Majorczyk, na dystansie 50 m stylem grzbietowym zaj±³ pierwsze miejsce. Równie¿ z³oty medal, na 50 m i 100 m stylem dowolnym, zdoby³ Maciej Gutowski. Na dystansie 25 m stylem dowolnym drugi by³ Dominik Adamczewski, natomiast trzecie miejsce w kategorii na 100 m stylem dowolnym zaj±³ Pawe³ Niedziela.

Uroczysta dekoracja zwyciêzców odby³a siê w Starachowickiej Spó³dzielni Mieszankowej. Puchary, medale i dyplomy wrêczyli najlepszym: starosta Andrzej Matynia, Cezary Berak, cz³onek Zarz±du Powiatu i Jadwiga Maciejczak, dyrektor Wydzia³u Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu w Starostwie.