Dominacja biegaczy z Rudnika
Mają się czym pochwalić
Czwartek, 07 kwietnia 2011r. (godz. 21:34)

Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” mają za sobą udział w kilku biegach przełajowych. Startowali w Busku Zdroju, Biegu Kazików w Radomiu i IV Półmaratonie Ślężańskim. Oczywiście, wrócili z sukcesami.

W Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych – Busko Zdrój, w kategorii dziewczyny (98) na 900 m najlepiej pobiegła Maja Dyoniziak zajmując pierwsze miejsce. Kolejna zawodniczka LKB „Rudnik” Lena Jagieło zajęła ósme miejsce, a 12. zdobyła Sandra Duda. W kategorii chłopcy (89) na 900 m siódmy był Bartosz Litwinek, dziesiątą pozycję zajął Jakub Dyoniziak, siedemnasty był Marcin Doch, a osiemnasty Mateusz Konet.

W kolejnej grupie: dziewczyny 97 i 96, na 1500 m pierwsza była Agnieszka Filipowska, a Monika Filipowska zdobyła trzynaste miejsce. Z chłopców - w grupie wiekowej 97 i 96 - Mateusz Borkowski zdobył piąte miejsce, a wśrod juniorów (92 i 93) na 3000 m czwarty był Marek Kwiecień, zaś szósty Dawid Borkowski.

W Biegach Kazików rozegranych w Radomiu o puchar prezydenta miasta wystartowało kilkunastu biegaczy z LKB „Rudnik”. Na starcie biegu głównego (10 km) zameldowało się 339 osób z Polski i Europy. Mimo tak licznych przeciwników, biegaczom z „Rudnika” udało się zdobyć wysokie miejsca.

Najlepiej w kategorii K–30 pobiegła Karolina Gacoń i wywalczyła pierwsze miejsce. Drugie w kategorii wiekowej M–30 zajął Rafał Czarnecki. Druga była także Izabela Komar (K –40), a na III miejscach bieg ukończyli: Siergiej Fiskowicz (open), Lilia Fiskowicz (open), Tomasz Gwarek (M–30) oraz Zbigniew Pietras (M–50).

Nieźle pobiegli na krótszych dystansach najmłodsi. Bieg dzieci na 300 m Sandra Duda zakończyła na miejscu czwartym. Na 500 m trzecia była Maja Dyoniziak i Bartosz Litwinek, a szósty dobiegł Jakub Dyonizjak. Na 700 m zwyciężyła Agnieszka Filipowska, druga była Monika Filipowska. Trzeci na metę biegu na 800 m przybiegł Mateusz Borkowski. Natomiast na 3000 m czwarty był Marek Kwiecień, a szósty Szymon Dudek.

Bardzo dobry start odnotowali biegacze LKB „Rudnik” również podczas IV Półmaratonu Ślężańskiego w Sobótce koło Wrocławia. Tu sportowcy mieli do pokonania aż 1400 biegaczy z Ukrainy, Rosji, Maroko, Słowacji, Czech, Białorusi i Polski. Trzecie miejsce w tych zawodach udało się zdobyć Siergiejowi Fiskowiczowi (kategoria open), czwarta była Lilia Fiskowicz (open).