Pokazała mistrzowską klasę
Niepokonana Agata...
Czwartek, 07 kwietnia 2011r. (godz. 23:07)

Agata Nowak ze starachowickiego „Świtu” okazała się bezkonkurencyjna podczas IV Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „Zlot Orlików” Młodzików i Juniorów Młodszych, jakie odbyły w Międzyrzecu Podlaskim. To do niej należało zwycięstwo wśród pistoleciarek.

Na trzydniowe zawody w województwie lubelskim pojechało dziesięciu reprezentantów naszego klubu, głównie uczniowie I, II i III klasy sportowej Gimnazjum nr1 w Starachowicach. Agata Nowak, starująca z młodziczkach w konkurencji pistolet pneumatyczny, uzyskała bardzo dobry wynik - 560 punktów – zapewniając sobie poważną przewagę w stosunku do następnych zawodniczek, w tym także z jej klubu.

- Jest młoda, bardzo zdolna i rokuje wielkie nadzieje na przyszłość – mówi o niej Małgorzata Wadowska, jedna z trenerek „Świtu”. - Tym razem Agata nie miała sobie równych. Naprawdę zasłużyła na to zwycięstwo – uważa trenerka.

Najbardziej zbliżyła się do niej Emilka Ziemkiewicz, uczennica klasy sportowo – strzeleckiej w Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, która zdobyła 502 pkt, zapewniając sobie miejsce dziesiąte na liście. Tuż za nią była następna przedstawicielka „Świtu” – Joanna Janczak, która wystrzelała 481 pkt. O cztery mniej zdobyła Marta Fiślak, która uplasowała się na miejscu dwunastym. Mieliśmy także jednego młodzika. To Jakub Moskal, który zajął jedenastą pozycję.

O wiele lepiej w pistolecie poszło juniorkom młodszym, które zdobyły miejsce na podium: na drugim uplasowała się Paulina Tuźnik, natomiast trzecie zdobyła Justyna Gadowska. Wśród panów zabłysnął Łukasz Kiepas, zdobywca I miejsca, drugi był Damian Lipiec, a szósty Mikołaj Panaszewski.

Dla Kingi Łuszczyńskiej, która strzelała z karabinu, były to pierwsze takie zawody. I jak na debiut całkiem udane, bo zakończyła rywalizację na 18. pozycji. Finał w konkurencji pistolet pneumatyczny (Ppn 40) Juniorki i Juniorzy Młodsi też należał do starachowiczan: miejsce drugie zajął Łukasz Kiepas, trzecie – Paulina Tuźnik, czwarte – Justyna Gadowska i szóste - Damian Lipiec.

Na zakończenie zawodów rozegrano SUPER FINAŁ z udziałem zwycięzców poszczególnych kategorii. Jedną z nich była oczywiście Agata Nowak, która wystrzelała ostatecznie czwarte miejsce, udowadniając prawdziwie mistrzowską klasę. Do Starachowic wrócili zadowoleni, myśląc już o kolejnych zawodach. Za pomoc w transporcie do Międzyrzeca Podlaskiego są wdzięczni Bogdanowi Misiewiczowi z Firmy Przewozowej EW-KA BUS, który po raz kolejny udzielił im takiego wsparcia.