Pracują nad formą przed olimpijską próbą
Pistoleciarze na podium
Piatek, 10 czerwca 2011r. (godz. 23:30)

Złoto i srebro przywieźli zawodnicy naszego "Świtu", którzy walczyli niedawno w Zielonej Górze "O Złotą Krócicę". Był to wstęp do lipcowych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jakie odbędą się w Warszawie. Pojedzie na nie aż sześciu naszych.

Na liście uczestników znaleźli się: Justyna Gadowska, Paulina Tuźnik, Łukasz Kiepas, Damian Lipiec, Daniel Milanowski oraz Mikołaj Panaszewski. Uzyskali oni minimum - III klasę sportową. Wszyscy strzelają z pistoletu pod okiem Małgorzaty Wadowskiej i - co warto dodać - są uczniami III klasy sportowej o specjalności strzelectwo w Gimnazjum nr 1 w Starachowicach.

Swoją formę mieli okazję zaprezentować ostatnio na strzelnicach zielonogórskiej Gwardii, gdzie w dniach 26 - 29 maja rozgrywano ogólnopolskie zawody strzeleckie juniorów młodszych o ,,Złotą Krócicę" dla pistoleciarzy i ,,Złoty Muszkiet" dla karabiniarzy. Pierwsze miejsce w strzeleniu z pistoletu pneumatycznego zajęła Justyna Gadowska, która zdobyła aż 362 pkt. Równie dobrze poszło jej w pistolecie sportowym, w którym zajęła drugie miejsce na podium. Jej wynik to 532 pkt.

Szczęście dopisało także Łukaszowi Kiepasowi, który wystrzelił 344 pkt, co zapewniło mu drugą pozycję w strzelaniu z pistoletu dowolnego. Zajął też miejsce czwarte w pistolecie pneumatycznym (zdobył w nim 371 pkt). Podobnym dyplomem w tej samej konkurencji może się pochwalić Paulina Tuźnik, natomiast Daniel Milanowski zakończył zawody na miejscu 46.

Miejmy nadzieję, że równie dobrze pójdzie im podczas finałów w Warszawie.