AAA
Oskar dla I LO
Podsumowanie roku profilaktycznego
Sobota, 31 grudnia 2011r. (godz. 18:10)

Czteroosobowy team z tej szkoły zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Krótki film o bezpieczeństwie", zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki. Rozstrzygnięto także plastyczną oraz fotograficzną rywalizację, a lista nagrodzonych w tym roku sięgnęła rekordowo wysokiego pułapu, blisko 50 osób.

Oskar dla I LO
Oskar dla I LO
fot. Gazeta Starachowicka

Z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe, tym razem, oprócz konkursu filmowego i plastycznego, zorganizowano także fotograficzny, w ramach kampanii społecznej "Bliżej siebie - dalej od uzależnień", zainicjowanej przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach. Dzięki połączeniu sił miasta oraz powiatu, wsparciu służb mundurowych i stowarzyszeń, udało się zainteresować tematem mnóstwo dzieciaków oraz młodzieży.


Prace oceniało profesjonalne jury. Fotograficznemu przewodniczył Zbigniew Kopański, prezes Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego, który chwalił ciekawe spojrzenie na temat oraz umiejętności młodzieży. Pierwsze miejsce zdecydowano przyznać Aleksandrze Łądkowskiej, na drugim znalazła się Malwina Mazur, a trzecie przypadło w udziale Karolinie Nowak. Wyróżniono też prace Kingi Motyki oraz Wiktorii Nowak.

W konkursie dla młodych filmowców zwyciężyło nagranie uczniów z I LO w Starachowicach: Marty Rokity, Katarzyny Styk, Agaty Gronkowskiej oraz Ernesta Wzorka. Oprócz nagrody rzeczowej dostali też statuetkę - pierwszego w historii tego konkursu Oskara. Drugie miejsce zdobyła młodzież z II LO: Magdalena Zbrożyna, Daria Zaczek, Adam Gralec oraz Milena Stąporek. Na trzecim była drużyna z III LO: Katarzyna Dziura oraz Agnieszka Rogala. Wyróżniono też nagrania Pauliny Wieczorek i Bartosza Niewczasa z Gimnazjum Publicznego w Mircu z Oddziałami Integracyjnymi oraz Błażeja Wiosło i Bartosza Linka z Gimnazjum w Pawłowie.

Rekordowym pod względem liczby uczestników okazał jak zwykle konkurs plastyczny "Bezpieczni na drogach- Razem dla 112", organizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki oraz Harcerską Grupę Ratowniczą "Starachowice" pod patronatem starosty, na który wpłynęło w tym roku 217 prac. Oceniało je profesjonalne jury pod przewodnictwem Sylwestra Kiełka, dyrektora Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.

W kategorii od 6 do 9 lat, pierwsze miejsce przyznano Alicji Bojarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach. Na drugim znalazł się jej szkolny kolega - Paweł Lipiec, a trzecią nagrodę zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym Gabriela Pomorska. Przyznano też sześć dodatkowych wyróżnień: Julii Barszcz ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, Dominice Mundzik ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu, Dominice Adamus ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach, Mai Sosnowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach, Alicji Różalskiej ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Starachowicach oraz Emilii Jabłońskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach.

Wśród starszych artystów (10 - 13 lat) zwyciężyła Katarzyna Stefańska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach. Drugą nagrodę zdobyła Anna Jędrzejczyk z ZPO w Stykowie, a trzecią jej koleżanka - Aleksandra Serafin. Także i tu wyróżniono sześciu autorów: Tomasza Niedziałka z ZPO w Wąchocku, Wojciecha Tarczonia ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, Aleksandrę Barszcz ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, Agatę Bobkiewicz i Wojciecha Tokarskiego ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, a także Wiktorię Koszarską ze Szkoły Podstawowej w Krynkach. Równorzędne nagrody odebrały też przedszkolaki z Mirca: Karol Gralec, Bartosz Strycharski, Antoś Rafalik, Zuzanna Stompor, Krzysztof Duś, Bartosz Barwin, Kacper Matysek, Wiktoria Pawlik, Miłosz Dolęga i Kamila Niewczas. Za czynny udział w konkursach wyróżniono również Szkołę Podstawową nr 6 oraz Gimnazjum nr 2 w Starachowicach.

Talentu oraz pomysłów gratulował młodym artystom starosta Andrzej Matynia wspólnie z wiceprezydentem miasta, Małgorzatą Szlęzak. Pewnie o części z nich jeszcze nie raz usłyszymy, bo są to zazwyczaj osoby, które angażują się żywo w sprawy związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem, a także pomocą drugiemu człowiekowi.

(An)

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA