SP 11 mistrzem województwa!
Sukces starachowickiej siatkówki
Niedziela, 06 maja 2012r. (godz. 17:00)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach zostali Mistrzami Województwa Świętokrzyskiego w siatkówce. Podopieczni Zbigniewa Pabjasza pewnie wygrali zawody w Staszowie.

Turniej finałowy w siatkówce chłopców odbył się tym razem w Staszowie. Starachowiczanie trafili do grupy A, gdzie zmierzyli się z rywalami z Włoszczowy i Mirca. W meczu otwarcia podopieczni Zbigniewa Pabjasza pewnie pokonali reprezentantów z Włoszczowy 2:0. Z kolei w drugim meczu, który decydował o awansie starachowiczanie po zaciętej walce zwyciężyli w tie-breaku. Z kolei drugi z reprezentantów naszego powiatu, SP Mirzec pokonała SP Włoszczowa 2:1 i również zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.

W półfinale Mirzec przegrał 1:2 z reprezentacją gospodarzy, a starachowicka "jedenastka" w stosunku 2:0 zwyciężyła SP Nieświń i zapewniła sobie awans do wielkiego finału. Zanim jednak doszło do emocji w decydującym spotkaniu dwa przegrane zespoły z półfinałów walczyły o najniższy stopień podium. Losy trzeciej pozycji rozstrzygnęły się po tie-breaku, a drużyną o jednego seta lepszą okazała się reprezentacja SP Mirzec.

W wielkim finale starachowiczanie zmierzyli się z faworyzowaną drużyną gospodarzy, a sam mecz pokazał, że obie ekipy w pełni zasłużyły na to by walczyć w finale. Co prawda losy zwycięstwa rozstrzygnęły się w dwóch setach, ale każdy z nich był niezwykle wyrównany. "Jedenastka" wygrała obydwa sety w stosunku 25:23. Tym samym reprezentacja SP 11 powtórzyła sukces z 2007 roku, kiedy to również okazała się najlepsza w województwie i zapewniła sobie awans do finałów ogólnopolskich.

Wówczas starachowiczanie rywalizację zakończyli na 15 miejscu w Polsce. Jak będzie tym razem przekonamy się w czerwcu. Tegoroczne zawody ogólnopolskie rozegrane zostaną w dniach 7-10 czerwca w Głuchołazach.