Juventa pokonała Limanovię! [ZDJĘCIA+VIDEO]
Poniedzialek, 07 maja 2012r. (godz. 20:55)

W niedzielne popołudnie Juventa Starachowice pokonała na własnym stadionie Limanovię Limanowa 1:0. Zwycięską bramkę dla starachowiczan zdobył w 78. minucie spotkania Karol Kopeć, dla którego było to już dziewiąte trafienie w tym sezonie.

Juventa Starachowice - Limanovia Limanowa 1:0 (0:0)
Nastepna wiadomosc:
ť Srebrni i złoci kadeci

Poprzednia wiadomosc:
ť SP 11 mistrzem województwa!

Nastroje przed niedzielnym meczem z Limanovią z pewnością nie były najlepsze- w dwóch poprzednich meczach Juventa zanotowała porażki, a na dodatek w pamięci starachowiczan tkwił jesienny mecz z Limanovią. Starachowicki trzecioligowiec przegrał wówczas na wyjeździe aż 4:0. Od pierwszych minut spotkania widać było jednak ogromną wolę walki po stronie gospodarzy.

Ambitne podejście do spotkania miało również wymierny wpływ na jakość gry starachowiczan- to gospodarze częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala. Najbliżej zdobycia bramki w pierwszej połowie był Krystian Płusa, który z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę. Należy jednak dodać, że również przyjezdni mieli swoje okazje, lecz tego dnia w świetnej dyspozycji był Tomasz Wróblewski i kilkakrotnie świetnie wybronił strzały rywali.

W drugiej połowie spotkania kibice wciąż mogli oglądać bardzo zacięty i wyrównany pojedynek. Gdy wiele wskazywało na to, że mimo efektownej gry z obu stron, może nie paść żadna bramka, po raz dziewiąty w tym sezonie do siatki trafił niezawodny Karol Kopeć. Wykorzystał on świetne podanie Konrada Wójtowicza ze środka pola, a następnie w sytuacji sam na sam pokonał Krzysztofa Pyskatego.

Chwilę później futbolówka po raz drugi znalazła się w bramce Limanovii, jednak sędzia uznał, że Kamil Stawiarski pomógł sobie w tej sytuacji ręką. Wobec tego bramka nie została uznana, a na dodatek Stawiarski obejrzał żółtą kartkę. Warto dodać, że od 57. minuty Limanovia grała w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Podstolak.

Następny mecz Juventy to wyjazdowe spotkanie z Janiną Libiąż. Początek spotkania w najbliższą sobotę o godz. 17:00.

*Juventa Starachowice - Limanovia Limanowa 1:0 (0:0)
Bramka: Karol Kopeć 78’.
Juventa: Wróblewski - Korona, Gębura, Senderowski, Płusa, Czarnecki, Jagiełło (73. Fabjański), Wójtowicz, Kopeć (90. Piórkowski), Kalista, Anduła (69. Stawiarski).
Trener: Rafał Wójcik.
Limanovia: Pyskaty - Podstolak, Banaszkiewicz (23. Kulewicz), Garzeł, Kępa (68. Orzechowski), Basta, Prokop, Wańczyk, Dziadzio, Fałowski, Mężyk.
Trener: Marian Tajduś.
Żółte kartki: Fabjański, Stawiarski - Garzeł.
Czerwona kartka: Podstolak 57’ (za drugą żółtą).