Srebrni i z³oci kadeci
Fighterskie podium znowu dla naszych
Sroda, 09 maja 2012r. (godz. 21:11)

Trzy medale zdobyli dla naszego klubu "Dragon" Ernest Kisiel i Konrad Krzepkowski. Debiutuj±ca na macie Aleksandra Zawór te¿ wypad³a nie¼le.

Trwa dobra passa kickbokserów ze Starachowic i mamy kolejne medale. Zdobyli je kadeci na Mistrzostwach Polski w Light-Contact i Kick-Light Kadetów Starszych w ostatni kwietniowy weekend w Bielsku-Bia³ej. W dwudniowych zawodach udzia³ wziê³o 323 zawodników z 48 klubów z ca³ej Polski. "Dragona" reprezentowali: Ernest Kisiel, Kondrat Krzepkowski oraz debiutuj±ca na macie Aleksandra Zawór. Najlepiej posz³o Ernestowi, walcz±cemu w kategorii do 52 kg, który jednego dnia stoczy³ a¿ sze¶æ pojedynków, zdobywaj±c w efekcie srebro i z³oto. Kr±¿ek z najcenniejszego kruszcu wywalczy³ w formule Kick-Light, natomiast srebro w Light- Contact.

Dla Konrada Krzepkowskiego, startuj±cego w wadze +69 kg, by³y to pierwsze zawody tej rangi. Wcze¶niej mo¿na go by³o zobaczyæ m.in. w Ostrowcu, podczas turnieju o Puchar Prezydenta Miasta, gdzie wywalczy³ jesieni± z³oto. Tym razem jednak musia³ zadowoliæ siê srebrem.

- Trochê siê spó¼nia³, opuszcza³ rêce. Z pocz±tku dopad³ go stres, co by³o widaæ w pierwszej walce. Na szczê¶cie pó¼niej sz³o mu o o wiele lepiej. Jestem z niego bardzo zadowolony - przekonywa³ Marek Jasiñski.

Jedynej naszej kadetce zabrak³o do¶wiadczenia, choæ nadrabia³a to sercem do walki.

- Sêdziowie cztery razy chcieli j± dyskwalifikowaæ, bo nie trzyma³a siê pola. Po pierwszej rundzie stwierdzi³a, ¿e nie wychodzi. Napiêcie i stres zrobi³y swoje. Prze³ama³a siê jednak, wysz³a na matê i pó¼niej oceni³a, ¿e by³o OK i chcia³aby to jeszcze powtórzyæ. Jej przygoda z tym sportem dopiero siê zaczyna - mówi Jasiñski.

W tym roku starachowiccy kickbokserzy zdobyli ju¿ 11 medali w Mistrzostwach Polski startuj±c w ró¿nych formu³ach walki. W najbli¿sz± sobotê, 12 maja, w Amatorskiej Lidze MMA w Sochaczewie swoich si³ znów spróbuje Ernest Kisiel (w kadetach), a oprócz niego dwóch juniorów - Dominik Szmalec i Damian Chochó³.

Natomiast 26 i 27 maja w Ostrowcu ¦wiêtokrzyskim rozegrane zostan± Mistrzostwa Polski Juniorów M³odszych w Low-Kick, K-1 Roules m³odzie¿owców oraz gala zawodowa, na której Dawid Kasperski walczyæ bêdzie o tytu³ zawodowego mistrza Polski. Trzymamy wiêc kciuki!