Dobrze zaczęła
Niedziela, 06 maja 2012r. (godz. 14:29)

Do naszej Agaty Nowak należała I runda Pucharu Polski w pistolecie sportowym. Rozgromiła rywalki na zawodach strzeleckich we Wrocławiu.

Nastepna wiadomosc:
ť SP 11 mistrzem województwa!

Poprzednia wiadomosc:
ť Pierwsze takie zawody

Czteroosobowa reprezentacja starachowickiego "Świtu" rywalizowała o prymat we wrocławskich zmaganiach, Z Agatą pojechali: Justyna Gadowska, Paulina Tuźnik i Łukasz Kiepas z trenerem Markiem Ratajskim. W pistolecie sportowym 30+30 strzałów najlepiej poszło Agacie, która wygrała tę konkurencję z przewagą 20 pkt. i po finale miała na swoim koncie aż 770.2 punktów. Justynę Gadowską zwiodła broń i zajęła dopiero 17. pozycję z 526 pkt, a na 20. miejscu z 517 pkt. uplasowała się Paulina Tuźnik.

W pistolecie pneumatycznym 40 strzałów startowało 37 juniorek, starszych od starachowiczanek, gdyż nasze są w klasie młodszych. Paulina zajęła 20. miejsce, Justyna 24, a Agata Nowak piąte i weszła do finału, gdzie ostatecznie zajęła siódmą pozycję z 465,9 punktami.

- To bardzo zdolna, a przy tym niesamowicie sumienna i pracowita dziewczyna, która startowała ze starszymi od siebie zawodniczkami, a mimo to wygrała konkurencję - chwalą zawodniczkę trenerzy.

Jedyny rodzynek w naszej ekipie - Łukasz Kiepas - walczył w pistolecie pneumatycznym 40 strzałów, nie z juniorami młodszymi, tak jak powinien, a juniorami i na 53 startujących zawodników zajął miejsce 31. z dorobkiem 544. punktów.

- Justyna miała problem z bronią, która podczas strzelania części szybkiej zacinała się i przez to straciła 20 punktów - mówi Małgorzata Wadowska.

W II rundzie powinno być lepiej, bo, nasi strzelcy zintensyfikowali treningi. Na zawody - od 10 do 13 maja br. w Bydgoszczy - muszą być w dobrej kondycji: psychicznej i fizycznej. Trzymamy kciuki!