Ministranci rywalizowali
Szachowe mistrzostwa
Niedziela, 02 grudnia 2012r. (godz. 11:41)

IV Mistrzostwa Polski Ministrantów w szachach odbyły się w naszym mieście 17 listopada br., a ich organizatorem byli: parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Katolicki Klub Szachowy Gambit oraz Rada Rycerzy Kolumba w Starachowicach.

Nastepna wiadomosc:
ť Sprawdzili się na boisku

Poprzednia wiadomosc:
ť Lodowisko sprzedane

W zawodach wystartowało 65 zawodników z 27 parafii. Ministranci grali w trzech grupach wiekowych: Turniej A - szkoły ponadgimnazjalne (15 uczestników); Turniej B - gimnazja (18 uczestników); Turniej C - szkoły podstawowe (32 uczestników). Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Dodatkowo, w każdej wiekowej grupie prowadzono klasyfikację drużynową. Wynik stanowiła suma zdobytych punktów przez czterech najlepszych ministrantów z danej parafii.

Tytuł Mistrza Polski, w klasyfikacji indywidualnej, w grupie wiekowej szkoły podstawowe, wywalczył Oskar Wołoch z parafii p.w. Wniebowzięcie NMP z Żar, a drużynowo przypadł parafii p.w. Ducha Św. z Podstolic. W grupie gimnazjalistów Mistrzem Polski został Partyk Mrozowski z parafii p.w. Narodzenia NMP z Kobylan, natomiast z drużyn, w tej grupie wiekowej, wygrała reprezentacja parafii p.w. św. Jana Chrzciciela z Krynek. Z zawodników startujących w grupie szkoły ponadgimnazjalne, pierwsze miejsce miał Jakub Szczygieł z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela z Krynek. Parafia ta również drużynowo, w tej grupie wiekowej, wywalczyła złoto. Gratulujemy!