Pewne zwycięstwo
Star Starachowice
Niedziela, 09 maja 2010r. (godz. 21:50)

Świetna passa starachowickiego Staru trwa nadal. W minioną niedzielę podopieczni Rafała Lipińskiego pokonali Zieleń Żelisławice 4:0.

Nastepna wiadomosc:
ť Dobra passa trwa

Poprzednia wiadomosc:
ť Już pływają

*Zieleń Żelisławice – Star Starachowice 0:4 (0:0). Bramki: 0:1 Gębura (46), 0:2 Żak (55), 0:3 Kot (62), 0:4 Żak (89).

Star: Dziułka – Gębura, Francuz, Krawczyk, Chodniewicz (75. Klepacz), Ochocki (75. Markowski), Jop (81. Kończak), Maliszewski (81. Pociecha), Wójtowicz, Kot, Żak. Trener: Rafał Lipiński.

W pierwszej połowie starachowiczanie bardzo dobrze organizowali grę w defensywie i na nic nie pozwalali rywalom. W ataku brakowało jednak spokoju i wykończenia. Za to druga część meczu rozpoczęła się znakomicie.

Indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Szymon Gębura i mocnym uderzeniem w długi róg dał Starowi prowadzenie. Podopieczni Rafała Lipińskiego, za sprawą Sebastiana Żaka i Piotra Kota szybko strzelili następne dwie bramki i było praktycznie po meczu. Wynik spotkania w 89. minucie ustalił Żak i tym samym Star odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo w Żelisławicach.

- Mogliśmy dzisiaj strzelić osiem, albo nawet i więcej bramek. Nastawiliśmy się na grę z kontry, a w pierwszej połowie zabrakło nam trochę cierpliwości. Graliśmy bardzo dobrze w obronie, a nieco słabiej w ofensywie. Za to w drugiej odsłonie worek z bramkami się rozwiązał – ocenił trener Rafał Lipiński.