Dobra passa trwa
Star Starachowice
Czwartek, 13 maja 2010r. (godz. 21:27)

Piłkarze Staru Starachowice są niepokonani wiosną na boiskach A klasy. W minionym tygodniu odnieśli kolejne dwa zwycięstwa. W meczu z Dębem Nagłowice stracili dopiero pierwszą bramkę w rundzie rewanżowej.

Nastepna wiadomosc:
ť Gol Sady zapewnił awans

Poprzednia wiadomosc:
ť Pewne zwycięstwo

*Czarnovia Kielce - Star Starachowice 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 Ochocki (15), 0:2 Żak (30).

Star: Dziułka - Francuz, Gębura, Krawczyk, Chodniewicz, Maliszewski, Jop (89. Pociecha), Ochocki, Wójtowicz (64. Markowski), Kot (72. Kończak), Żak (85. Klepacz). Trener: Rafał Lipiński.

*Star Starachowice - Dąb Nagłowice 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 Ochocki (10), 2:1 Wójtowicz (26), 3:1 Jop (55), 4:1 Markowski (87).

Star: Dziułka - Krawczyk, Gębura, Maliszewski, Chodniewicz, Jop, Kończak (88. Czajka), Ochocki, Wójtowicz (61. Markowski), Kot (79. Klepacz), Żak. Trener: Rafał Lipiński.

Podopieczni Rafała Lipińskiego z meczu na mecz pną się w górę tabeli. Najpierw ograli na wyjeździe Czarnovię Kielce 2:0, a w sobotę pokonali w Starachowicach Dąb Nagłowice 4:1. W obu spotkaniach wynik meczu otwierał Łukasz Ochocki, który po przejściu z Kamiennej Brody odblokował się w nowym klubie i zaczął strzelać gole.

Wynik spotkania w Kielcach został ustalony już w pierwszej połowie, po tym jak do bramki trafił Sebastian Żak.

Inaczej toczyła się za to rywalizacja w spotkaniu z Dębem. Starachowiczanie wyszli ponownie jako pierwsi na prowadzenie, ale niedługo później, po samobójczej bramce Arkadiusza Maliszewskiego, ponownie zrobił się remis.

Tym samym Star stracił pierwszą bramkę w wiosennej rundzie rozgrywek. Star udokumentował jednak swoją przewagę kolejnymi trafieniami. Jeszcze przed przerwą drużynie ponowne prowadzenie dał Damian Wójtowicz, a w drugiej połowie zwycięstwo przypieczętowały bramki Jopa i Markowskiego.