Strzelali nie tylko do rzutków
Walczyli na wyjeździe
Sobota, 29 maja 2010r. (godz. 17:13)

W Zielonej Górze i Wrocławiu startowali zawodnicy starachowickiego „Świtu”. Było dobrze, choć nie rewelacyjnie, ale w końcu nie zawsze zgarnia się te najlepsze medale...

Nasi strzelcy rywalizowali we Wrocławiu (14- 16 maja) w I rundzie Pucharu Polski w strzelaniu do rzutków. W kategorii TRAP 75 trzecie miejsce wśród seniorek wywalczyła Dominika Jagieła, drugie w juniorskim gronie zajęła Zofia Krzywicka, natomiast Michał Wysocki wystrzelał siódmą pozycję w TRAP 125 rzutków – Juniorzy. W juniorach młodszych SKEET 75 czwartą pozycję zajął Daniel Jabłoński, zaś wśród zawodniczek Jagoda Barszcz wystrzelała drugie, a Monika Nobis trzecie miejsce.

W Zielonej Górze zaprezentowali się 17 maja nasi „pistoleciarze”, którzy dzielnie walczyli o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W kategorii pistoletu pneumatycznego wśród młodszych juniorek najlepsza okazała się Katarzyna Prostak, która strzeliła swój życiowy wynik (362 na 400) i zajęła 10 miejsce.

- Kasia na zawodach wyjazdowych osiąga coraz lepsze wyniki. Potrafi i umie się zmobilizować, a do tego uparcie walczy do ostatniego strzału – twierdzi trenująca ją Małgorzata Wadowska.

Startowały także trzy inne zawodniczki „Świtu”. Angelika Kowalik zajęła 28, miejsce, Ewa Krupowies 33. pozycję, zaś Iwona Hetman zakończyła zawody na 46. miejscu. W pistolecie sportowym 30 +30 strzałów po raz kolejny można było zobaczyć Ewę Krupowies, która tym razem zajęła zdecydowanie lepsze, bo już dziesiąte miejsce.