Tobiszewski daje trzy punkty
Mecz walki i punkty zostały w Starachowicach
Czwartek, 24 czerwca 2010r. (godz. 21:55)

Bardzo dobre widowisko stworzyli piłkarze Juventy-Perfopol Starachowice i Kmity Zabierzów. Więcej sytuacji bramkowych mieli w tym meczu starachowiczanie i to oni po trafieniu w 61. minucie Grzegorza Tobiszewskiego zapewnili sobie zwycięstwo.

Nastepna wiadomosc:
ť Gromią outsidera

Poprzednia wiadomosc:
ť Srebrne muszkieterki

*Juventa-Perfopol Starachowice – Kmita Zabierzów 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Tobiszewski (61).

Juventa-Perfopol: Wróblewski - Kupczyk, Gębura, Pastuszka, Płusa, Kidoń (90. Kalista), Wójtowicz (77. Gruszczyński), Kopeć, Tobiszewski, Drej, Wójcik (63. Ryński). Trener: Arkadiusz Bilski.

Kmita: Iliński - Koperny (69. Hajduk), Grochola, Mitka, Kanclerz (67. Figiel), Krupa, Krauz, Burzyński, Sepiół, Strojek, Kaczor. Trener: Artur Gaweł.

Do spotkania z Kmitą starachowiczanie przystąpili w dość okrojonym składzie. Za żółte kartki pauzował najlepszy strzelec drużyny i całej III ligi – Dariusza Anduła, a urazy i choroby wyeliminowały także Marcina Dudka, Piotra Stępnia, Pawła Sado i Łukasza Pyszczka.

Goście starali się dłużej utrzymywać przy piłce i stwarzać sobie przewagę, ale nie potrafili zagrozić bramce Tomka Wróblewskiego, poza jednym strzałem, który odbił jeden z naszych defensorów. Starachowiczanie jak już zaatakowali, to stworzyli sobie sytuację bramkową. Przemysław Kupczyk idealnie zagrał do Karola Dreja, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale naciskany przez obrońcę trafił wprost w golkipera.

W 33. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Konrad Wójtowicz, bramkarz nie zdołał złapać piłki, dobiegł do niej bardzo aktywny tego dnia Karol Drej i chciał przerzucić futbolówkę nad interweniującym bramkarzem, ale ten końcami palców ją złapał.

Niespełna 10 minut po wznowieniu gry ponownie oko w oko w bramkarzem stanął Drej, ale i tym razem przegrał pojedynek trafiając wprost w bramkarza. Niedługo później dwójkową akcję Kidoń – Kupczyk strzałem zakończył ten ostatni, ale minimalnie chybił.

Piłkarzom trenera Arkadiusza Bilskiego udało się dopiąć swego w 61. minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył Artur Kidoń, jego uderzenie odbił jeszcze Iliński, ale był gdzie być powinien Tobiszewski i w ekwilibrystyczny sposób umieścił piłkę w siatce.

Po stracie bramki zdecydowanie na ofensywę postawili goście. Najpoważniejsze zagrożenie stworzyli po uderzeniu z dystansu, kiedy piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok bramki. Kolejne ataki kończyły się na obrońcach, bądź czujnie grającym Tomku Wróblewskim, który wyłapywał pewnie dośrodkowania.

W samej końcówce podopieczni Arkadiusza Bilskiego mogli skontrować swoich rywali, ale uderzenie z dystansu Karola Kopcia odbił na rzut rożny Iliński, który popisał się skuteczną interwencją także po uderzeniu Krystiana Płusy z rzutu wolnego.

W najbliższą środę starachowiczanie zagrają wyjazdowe spotkanie z Nidą Pińczów, a sezon zakończą meczem przed własną publicznością z Unią Tarnów w sobotę o godzinie 18.00.

18.Hetman Włoszczowa 32 19 27-71

Wyniki 32 kolejki: Juventa-Perfopol – Kmita (1:0), Orlicz – Dalin (2:4), Puszcza – Hutnik (2:0), Garbarnia – Naprzód (3:0), Wierna – Górnik (0:0), Glinik – Unia (0:1), Beskid – Nida (5:2), Czarni – Alwernia (2:1), Hetman – Lubrzanka (2:1).

W następnej kolejce zagrają: Nida – Juventa-Perfopol (środa, 23.06. godz. 18.00), Wierna – Orlicz, Górnik – Glinik, Unia – Beskid, Kmita – Hetman, Lubrzanka – Czarni, Alwernia – Garbarnia, Naprzód – Puszcza, Hutnik – Dalin.

W ostatniej kolejce sezonu zagrają: Juventa-Perfopol – Unia (sobota, 26.06. godz.18.00), Orlicz – Hutnik, Dalin – Naprzód, Puszcza – Alwernia, Garbarnia – Lubrzanka, Czarni – Kmita, Hetman – Nida, Beskid – Górnik, Glinik – Wierna.