Medal dla Jagody
Mamy srebro
Sobota, 07 sierpnia 2010r. (godz. 16:50)

Ze srebrnym medalem wróciła z Wrocławia Jagoda Barszcz. Zawodniczka starachowickiego „Świtu” zajęła drugie miejsce w strzelaniu do rzutków – skeet 75 - na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Strzelectwie Sportowym.

Jagoda Barszcz

XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Strzelectwie Sportowym, odbywała się w tym roku w Zielonej Górze (kula oraz pneumatyk) oraz we Wrocławiu (skeed i trap), skąd nasi przywieźli jedyny medal, wywalczony przez 16- letnią Jagodę Barszcz, która zdobyła w sumie 37 punktów.

Nieźle poszło też starszej o rok Monice Nobis, która dorobkiem 21 punktów zajęła miejsce czwarte. Podobny wynik osiągnął w juniorach młodszych Daniel Jabłoński.

Nieco gorzej poszło pistoleciarzom, którzy walczyli w Zielonej Górze. Najwięcej wśród nich ugrała Ewa Krupowies, zajmując dziesiąte miejsce w pistolecie sportowym (30+30). Szkoda, że nie udało się jej tego powtórzyć w pistolecie pneumatycznym, gdzie zajęła dopiero 24. miejsce. Oczko niżej była Magdalena Łuczkiewicz, a 29. i 30. miejsce zajęły odpowiednio Katarzyna Prostak i Iwona Hetman.

W klasyfikacji ogólnej starachowiczanie zajęli 22. miejsce (na 49 startujących ekip). Punktowały dla nas: Ewa Krupowies (5 pkt.), Jagoda Barszcz (7 pkt.), a także Daniel Jabłoński (5 pkt.).

Teraz młodzi strzelcy szykują się do wyjazdu nad Zalew Soliński, gdzie będą ćwiczyć kondycję i odpoczywać. Relaks z pewnością im się przyda. Przed nimi przecież nowy rok szkolny i zbliżające się kolejne zawody.