AAA
I Rajd Rowerowy - Wykus 2018
Piatek, 25 maja 2018r. (godz. 12:14)

Rusza przyjmowanie zgłoszeń do I Rajdu Rowerowego Wykus 2018. Zapisy potrwają do 12 czerwca, a jedna z tras rowerowych rusza ze Starachowic.

fot. źródło: UM w Starachowicach

Czerwcowe uroczystości spotkań rocznicowych na Wykusie coraz bliżej. Weekend 15-17 czerwca to tradycyjne spotkania poświęcone pamięci partyzantów. Poza uroczystościami na Polanie Wykusowej czy spotkaniu w Wąchocku tegoroczny Wykus zapewni również atrakcje dla miłośników rajdów rowerowych.


W tym roku odbędzie się bowiem pierwsza edycja Rajdu Rowerowego Wykus 2018. Głównym celem imprezy jest nie tylko upamiętnienia bohaterów walk o niepodległość, ale również promowanie aktywnego spędzania czasu i rozwijanie turystyki rowerowej.

Rajd odbędzie się w sobotę 16 czerwca, a uczestnicy rowerowej atrakcji przyjadą na Wykus z różnych części naszego województwa. Organizatorzy przygotowali pięć punktów startowych. Są to: Bodzentyn, Skarżysko Kamienna, Suchedniów, Wąchock i Starachowice. W każdym z tych miejsc na Wykus ruszą dwie grupy rowerowe. Jedna to grupa "dorosła", a drugą grupę stanowią najmłodsi amatorzy dwóch kółek i turystyki rowerowej.

W Starachowicach punktem startu będzie parking przy wejściu głównym do Ekomuzeum przy ulicy Piłsudskiego. Grupa dorosła ruszy na trasę o godzinie 8.30. Dzieci swoją zbiórkę mają o godzinie 10.00. Przewodnikiem starachowickiej grupy rowerowej jest Michał Surma. Na trasie dziecięcej opiekę nad rowerzystami pełnić będzie Sebastian Staniszewski.

Zgodnie z regulaminem start rajdu odbędzie się po podpisaniu listy tj. około 15 minut po wyznaczonej godzinie zbiórki. Meta rajdu zaplanowana została na Wykusie. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu grup na godzinę 14.00. Tam też przewidziany jest posiłek dla uczestników.

Około godziny 14.30 nastąpi uroczyste wręczenie medali dla uczestników wszystkich tras Rajdu Rowerowego.

Uczestnictwo w Rajdzie jest bezpłatne, a w imprezie udział biorą osoby, które dokonają zgłoszenia na specjalnym formularzu zgłoszeniowym > FORMULARZ <

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane są od dziś, a termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12 czerwca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich do udziału w imprezie i zapoznania się z regulaminem Rajdu KLIK


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA