AAA
Nowoczesne boisko przy ulicy Szkolnej
Sroda, 17 pazdziernika 2018r. (godz. 08:24)

Jedno z najnowocześniejszych boisk piłkarskich w kraju powstaje w Starachowicach na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej.

Obecnie na boisku jest kładziona warstwa trawy syntetycznej IV generacji oraz trwają prace wykończeniowe związane z montażem oświetlenia oraz budową ogrodzenia.


Boisko powstało w istniejących granicach, jako płyta 100 x 64 m plus wybiegi szerokości 2,5 m na dłuższych bokach i 3,5 m na krótszych bokach. Nawierzchnię boiska stanowi trawa syntetyczna IV generacji, bezzasypowa, ułożona na podbudowie przepuszczalnej z systemem drenażu, który zapewni prawidłowe odwodnienie. Boisko otoczone jest ogrodzeniem panelowym. Na każdej z bramek zamontowane zostaną piłkochwyty o wysokości 8 m i długości 36 m.

Wykonano 12 - osobowe, zadaszone wiaty dla zawodników, z siedziskami plastikowymi, kubełkowymi, ławki dla kibiców, ławki młodzieżowe, kosze na śmieci i stojaki na rowery.
Jest to pełnowymiarowe, oświetlone, nowoczesne boisko z którego będą mogły korzystać starachowickiego kluby sportowe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, będzie ono także udostępniane sportowcom spoza naszego miasta. Boiska trawiaste na chwilę obecną na terenie miasta są dwa.

Koszt inwestycji to blisko 3 000 000 zł. Na realizację zadania Gmina Starachowice uzyskała wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 390 000 zł.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English