Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Staru!
Sobota, 28 sierpnia 2010r. (godz. 20:50)

MKS Star Starachowice pokonał w meczu drugiej kolejki świętokrzyskiej klasy A gr. II drużynę Stali Kunów 1-2. Oznacza to, że Starachowiczanie mają na swoim koncie komplet ligowych punktów. Obie bramki dla Czarno-zielonych zdobył Radomir Zięba.

Stal Kunów - MKS Star Starachowice 1-2 (1-1)

Bramki dla Staru: 0-1 Zięba 13’, 1-2 Zięba 68’

Star: Myszka - Krawczyk, Pocheć, Michalczyk, Chodniewicz (80. Markowski), Kwiecień ( 88. Derlatka), Mikos (80. Kończak), Wójtowicz (60. Maliszewski), Ochocki, Zięba, Kot

Starachowiczanie jechali do Kunowa z nadzieją na kolejne zwycięstwo z lokalnym przeciwnikiem. Choć Kunów leży już poza granicami Powiatu Starachowickiego, to odległość dzieląca od Starachowic nie jest wielka, gdyż znajduje się pomiędzy naszym miastem a Ostrowcem Świętokrzyskim.
Czarno-zieloni spodziewali się, że zwycięstwo nie przyjdzie im łatwo i obawy te się potwierdziły. Mimo tego, że za sprawą trafienia Radomira Zięby już w 13. minucie spotkania wyszli na prowadzenie, do szatni schodzili już w nieco gorszych nastrojach. W 40. minucie do wyrównania doprowadziła Stal i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej części spotkania po raz drugi do siatki trafił Zięba i jak się okazało, była to bramka decydująca. Starachowiczanie zdołali utrzymać korzystny wynik do końca i wywieźli z Kunowa cenne 3 punkty.

Następny rywal Staru, Baszta Rytwiany, również wygrał drugie spotkanie z rzędu i wynika z tego, że nadchodzące spotkanie może być jeszcze trudniejsze od minionego pojedynku. Mecz z Basztą rozpocznie się w niedzielę 5 września o godz. 11:00.