Juventa-Perfopol zremisowała z Wierną (zdjęcia)
Poniedzialek, 30 sierpnia 2010r. (godz. 00:33)

Mecz Juventy Perfopol Starachowice z Wierną Małogoszcz

Drużyna Juventy-Perfopol Starachowice podzieliła się punktami z Wierną Małogoszcz. Spotkanie, który odbyło się w niedzielę w Starachowicach zakończyło się bezbramkowym remisem.

KKS Juventa-Perfopol Starachowice: Wróblewski – Szymoniak, Płusa, Gębura, Pastuszka, Wrona, M. Kalista (67. Kwiecień), Wójtowicz, Drej (85. Gruszczyński), Tobiszewski (54. Kopeć), Anduła (77. Jaros). Żółte karki: 65. Drej , 69. Anduła, 74. Płusa

Trener: Arkadiusz Bilski.

MKS Wierna Małogoszcz: Pałys – Foksa, Bień, Bętkowski, Piotrowski, Kita, Gajda (42. Kowalski), Pawłowski, Hajduk, Malinowski (76. Miernik), Kajda. Żółte kartki: 19. Foksa, 27. Bień, 60. Piotrowski

Trenerzy: Mariusz Lniany, Michał Borowski.

W pierwszych minutach spotkania to Starachowiczanie mocniej dawali się we znaki rywalowi. W 5. minucie spotkania na bramkę starał się uderzyć Konrad Wójtowicz, lecz jego wejście w pole karne zostało zakończone niecelnym strzałem, choć bardzo niewiele zabrakło, aby piłka wpadła przy lewym słupku do bramki. 3 minuty później pięknym zagraniem popisał się po rzucie rożnym Dariusz Anduła, ale jego uderzenie z przewrotki zostało zablokowane przez zawodnika Wiernej.

W 21. minucie po raz pierwszy futboliści z Małogoszczy mieli bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Mocno zakotłowało się w polu karnym Juventy, najpierw futbolówka natrafiła na słupek, później uderzenie szczęśliwie obronił Wróblewski, jako że piłka trafiła go w trakcie próby interwencji w głowę, a następnie duże zamieszanie pod samą linią bramkową zakończyło się wybiciem piłki przez defensorów.

W 32. minucie spotkania ponownie Wierna była bliska zdobycia gola, lecz strzał jednego z małogoskich piłkarzy odbił się od jednego z obrońców i uderzył w poprzeczkę, po czym futbolówka wyszła na rzut rożny. W 36. minucie minimalnie nad poprzeczką uderzył zza pola karnego Mirosław Kalista, a 7 minut później strzał na bramkę oddała jeszcze Juventa-Perfopol, ale bez problemu obronił go Pałys.

6 minut po zmianie stron w sytuacji sam na sam z Wróblewskim znalazł się Kajda, lecz uderzył wprost w interweniującego golkipera. W 53. minucie spotkania szczęścia spróbował Anduła, lecz jego uderzenie z dystansu nie znalazło drogi do bramki. W 69. minucie strzał z niemałej odległości poprawnie obronił tym razem bramkarz Juventy.

W końcówce spotkania dominowała walka w środkowej strefie boiska i obie drużyny nie były w stanie stworzyć sobie klarownych okazji do objęcia prowadzenia, wobec czego mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

Następne spotkanie Juventa-Perfopol rozegra w Kielcach z beniaminkiem III ligi, Orlętami. Spotkanie to rozpocznie się już 1 września o godz. 17:00.