AAA
XIII Żelazne Korzenie
Piatek, 21 kwietnia 2017r. (godz. 11:26)

Zarząd Powiatu Starachowickiego, Zarząd Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Dziedzictwa Przemysłowego oraz Dyrekcja Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, zaprasza do udziału w warsztatach archeologicznych na terenie "ARCHEOPARKU" w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w dniach 18-19 maja 2017 roku.

fot. źródło: MPiT w Starachowicach

"Żelazne Korzenie" mają za zadanie przybliżyć możliwie kompletną wiedzę o umiejętnościach technicznych i życiu codziennym ludności zamieszkującej dolinę rzeki Kamiennej w okresie wpływów rzymskich. Jest to przedsięwzięcie edukacyjne przeznaczone głównie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych (liceów i techników). W czasie dotychczasowych edycji imprezy gościliśmy również grupy młodszych dzieci w wieku przedszkolnym, klasy zerowe, ale także studentów i dorosłych entuzjastów antyku.


Zajęcia odbywają się w postaci trzygodzinnych sesji, po dwie dziennie. Cykl przedpołudniowy odbywał się będzie w godzinach: 9.00.−12.00., natomiast popołudniowy w godzinach: 12.00.−15.00.

Cena biletu wstępu wynosi 8,00 zł. Opiekunowie grup wycieczkowych - wstęp wolny.


Rezerwacja biletów, którą prowadzi Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, odbywa się telefonicznie. tel. 41 275 40 83, 783 730 094. Prosimy o rejestrację chęci udziału w warsztatach do dnia 16.05.2017 r. Spotkanie z "Żelaznymi Korzeniami" obejmuje również wizytę w Muzeum Przyrody i Techniki pod opieką pracowników merytorycznych muzeum.

Kto mógł służyć w rzymskich legionach? Jak wyglądało życie i praca starożytnych hutników żelaza w Górach Świętokrzyskich? Kim byli ludzie zamieszkujący ziemie polskie 2000 lat temu? Jakimi rzemiosłami trudnili się dawni mieszkańcy naszego kraju? Jaki los mógł spotkać niewolnika w starożytnym Rzymie? Czy plemiona barbarzyńskie zamieszkujące ziemie polskie przyczyniły się do upadku Rzymskiego Imperium?

Na te i szereg innych pytań spróbujemy odpowiedzieć w czasie "Żelaznych Korzeni" w roku 2017 i już dzisiaj zapraszamy serdecznie do udziału w naszej propozycji "wycieczki w przeszłość" w formie warsztatów archeologicznych.

Szersze informacje o programie można uzyskać na stronie: www.korzenie.gimnazjum.com.pl


źródło: MPiT w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English