AAA
XVIII Jarmark u Starzecha
Piatek, 12 maja 2017r. (godz. 10:10)

Formacja Nieżywych Schabuff będzie gwiazdą wieczoru podczas tegorocznego Jarmarku u Starzecha. Impreza odbędzie się 27 maja na scenie pod Wielkim Piecem. W programie przewidziano części: dla dzieci i rodzin, na ludowo, ale też przegląd miejskich placówek kultury. Całość zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

Wielkimi krokami zbliża się XVIII Jarmark u Starzecha, największa impreza organizowana rok rocznie przez Powiat Starachowicki. 27 maja na scenie pod Wielkim Piecem zaprezentują się zespoły ludowe i śpiewacze, jakie działają w naszym powiecie. Będzie też przegląd miejskich placówek kultury. W tym roku zmieniła się nieco konwencja. Zamiast jarmarcznego weekendu, będziemy mieć jednodniową imprezę, za to wypełnioną atrakcjami po brzegi. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.


Część I (11:00 - 12:30) imprezy przeznaczona będzie dla dzieci i rodzin. Na scenie zaprezentują się m.in. wychowankowie Miejskiej Szkoły Tańca MiM, zespół wokalno - estradowy "Nuta" działający przy SDK, solistki z Wanacji, artyści ze Studia Piosenki w Starachowickim Centrum Kultury. Przewidziano też różne konkursy.
O godz. 12.30 ma się rozpocząć część "na ludowo", podczas której można będzie zobaczyć zespoły ludowe oraz śpiewacze z Wąchocka, Pawłowa, Mirca i Brodów, w tym m.in. Zespół Śpiewaczy "Gromada", Kapela "Sąsiedzi" czy Zespół Ludowy "Echo" z Adamowa.
Część III - przegląd miejskich placówek kultury - rozpocznie się ok. godz. 14.30 i potrwać ma do ok. godz. 23. Uroczyste otwarcie Jarmarku z udziałem władz zaplanowane zostało na godz. 16. W popołudniowym programie znalazły się m.in. występy solistek z Brodów, zespołu Plejada czy Studia Piosenki SCK. Goście będą mogli zobaczyć też Zespół Pieśni i Tańca "Starachowianie", posłuchać rockowej kapeli Celibat i pośmiać się z Kabaretem Prosto z Mostu. Na godzinę 19.30 zaplanowano występ Kapeli Sołtysa z Wąchocka, a po niej, po krótkiej przerwie, ok. godz. 21.15 gwiazdy XVIII Jarmarku u Starzecha - Formacji Nieżywych Schabuff znanej z takich przebojów jak "Klubu wesołego szampana", "Lato", "Da da da" czy "Mów mi Elvis". Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie zapraszamy.


źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English