Pistoleciarze górą
Z pucharami i dyplomami wrócili do Starachowic
Niedziela, 28 listopada 2010r. (godz. 11:23)

Uczniowie klasy sportowej z Gimnazjum nr 1 zdominowali podium VII Otwartych Zawodów Strzeleckich „O Puchar Ziemi Międzyrzeckiej”, jakie odbywały się od 12 do 14 listopada w Międzyrzeczu Podlaskim.

W zawodach wzięło udział szesnastu młodzików wchodzących w skład kadry wojewódzkiej: trzynastu ze Starachowic i troje ze Staszowa. Towarzyszył im także Jacek Małecki, startujący jako senior ze starachowickiego „Świtu”.

Najlepsza w pistolecie okazała się Paulina Tuźnik, która zdobyła 272 punkty. Ten sam wynik, ale już mniej strzelonych dziesiątek, uzyskała Agata Nowak, miejsce drugie w klasyfikacji ogólnej. Trzeci był Łukasz Kiepas, a czwarty Damian Lipiec. Justyna Gadowska uplasowała się dopiero na siódmej pozycji.

Dziewiąte miejsce należało do Dominiki Borcuch, natomiast jedenaste do Patryka Guta. Trzynasty na liście był Jakub Lubieniecki, zaś Joanna Janczak zajęła szesnastą pozycję. Zaraz za nią była Emilia Ziemkiewicz, a na kolejnych Mikołaj Panaszewski (19.), Marta Fiślak (21.) oraz Jakub Moskal (26.). Jedyny nasz senior wywalczył trzecie miejsce na podium.

Na koniec odbył się finał standardowy (suma 10 strzałów dawała miejsce) i australijski (po strzeleniu zawodnik z najmniejszą wartością przestrzeliny odpadał), do których zakwalifikowała się trójka naszych strzelców: Paulina Tuźnik, Agata Nowak i Jarek Małecki. W standardzie najlepszy wynik uzyskał senior, który zajął czwarte miejsce. Na miejscu szóstym sklasyfikowano Agatę Nowak, a zaraz za nią Paulinę Tuźnik.

W finale australijskim z tej lepszej strony pokazała się Agata, która zajęła piątą pozycję i okazała się największym odkryciem międzyrzeckich zawodów. Ta młoda zawodniczka z klasy drugiej Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, z turnieju na turniej osiąga coraz lepsze wyniki. Wskazówki otrzymuje od taty – Grzegorza, który był najpierw zawodnikiem, a potem instruktorem w starachowickim „Świcie”.

Nie gorzej poszło Jarkowi Małeckiemu, który zajął siódmą pozycję, ósma należała natomiast do Pauliny Tuźnik. Zdaniem trenującej młodzież Małgorzaty Wadowskiej, wyniki uzyskane w Międzyrzeczu są bardzo dobre, co nie zwalnia jej podopiecznych z dalszych treningów.

Chcemy, by były one jeszcze lepsze, zarówno na kontrolkach, jak i zawodach wyjazdowych – mówi tren