Niedziela, 13 lutego 2011r. (godz. 23:01)

MKS Star Starachowice zremisował z KS Powiślanka Lipsko 1:1

MKS Star Starachowice

Bramka dla Staru: Orczyk 32’.

Star: Myszka (70. Stachura) - Pocheć (46. Francuz), Janiak, testowany zawodnik, Derlatka (46. testowany zawodnik), Jop, Zięba (46. Kwiecień), Michalczyk (46. Mikos), Kosztowniak (46. Kończak), Ochocki (46. testowany zawodnik), Orczyk

Początek spotkania to zdecydowana przewaga podopiecznych Rafała Lipińskiego, którzy do dziesiątej minuty mogli objąć prowadzenie. W tych pierwszych 10 minutach gracze z Lipska wyprowadzili dwie kontry, z których druga, zakończona precyzyjnym strzałem zza pola karnego dała prowadzenie Powiślance.

Bramka dodała zawodnikom z Lipska wiatru w żagle i to oni zaczęli panować na boisku przez kolejne 20 minut. W tym czasie Powiślanka mogła pokusić się o podwyższenie prowadzenia ale na drodze stanęła starachowicka defensywa i rozregulowane celowniki napastników z Lipska.

W 32 minucie bardzo dobrze piłkę dograł w pole karne Radomir Zięba i duży błąd bramkarz Powiślanki wykorzystał Orczyk pakując piłkę do siatki. Do przerwy gra była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na zawodników ze Starachowic.

Druga część zaczęła się podobnie do pierwszej, lecz po kilku minutach to zawodnicy z grodu Stara powinni prowadzić, gdy piłka po dwóch strzałach młodego zawodnika, który prawdopodobnie zasili szeregi Staru, trafiała w słupek.

Starachowiczanie często gościli w polu karnym gospodarzy do 80 minuty, kiedy to zawodnicy Powiślanki ruszyli do ataku, chcąc zdobyć drugą bramkę. Kilka rzutów rożnych i akcji sam na sam nie przyniosło jednak oczekiwanego rezultatu, gdyż piłka albo padała łupem Stachury, odbijała się od słupka bądź piłkę zmierzającą do pustej bramki zablokował Francuz. Wynik końcowy 1-1 można uznać za sprawiedliwy z przebiegu całego spotkania.

A już w najbliższą środę, również w Ostrowcu Świętokrzyskim podopieczni Rafała Lipińskiego rozegrają mecz towarzyski z czwartoligowymi rezerwami KSZO Ostrowiec, którzy w ostatnich swoich sparingach pokonali trzecioligowy zespół Orlicz Suchedniów 3-0 i dwukrotnie zespół występujący w klasie okręgowej, Jandar Bodzechów w stosunku 1-0 i 7-1.

Początek spotkania o godzinie 14:30.

Źródło: starstarachowice.futbolowo.pl