Wygrana z dedykacją dla Bilskiego(zdjęcia)
Sroda, 01 czerwca 2011r. (godz. 22:14)

Piłkarze Juventy-Perfopol pokonali pod wodzą Zdzisławy Spadły Górnika Wieliczkę 2:0 po dwóch trafieniach Dariusza Anduły. Zwycięstwo zadedykowali oni Arkadiuszowi Bilskiemu, który pożegnał się z posadą trenera w minionym tygodniu.

Mecz Juventy Perfopol Starachowice z Górnik Wieliczka
Nastepna wiadomosc:
ť Gambit Królewski

Poprzednia wiadomosc:
ť Trzecie miejsce Gracza

*Juventa-Perfopol Starachowice - Górnik Wieliczka 2:0 (0:0)

Bramka:
1:0 Anduła (63), 2:0 Anduła (69).

Sędzia: Szymon Ubożak (Kielce).
Widzów: 250.

Juventa-Perfopol: D. Kalista - Korona, Pastuszka, Gębura, Płusa, Kwiecień, Wójtowicz, Gruszczyński, Kopeć (85. Stępień), Tobiszewski (70. Stawiarski), Anduła.
Trener: Zdzisław Spadło.

Górnik: Wolski - Magiera (70. Kornio), Sikora, Zajda, Domoń, Nędza (74. Kagize), Łyduch, Górecki, Bułat (46. Czapeczka), Nowak (82. Dziedzic), Obrzut.
Trener: Jacek Mróz

W spotkaniu z ligowym outsiderem można się było spodziewać, że starachowiczanie od początku zdecydowaniu ruszą do ataku. Przypuszczenia sprawdziły się po kilku minutach pojedynku, gdyż Górnik praktycznie nie był w stanie zbliżyć się do bramki gospodarzy, natomiast Juventa-Perfopol nieustannie gościła na połowie rywala.

Warto dodać, że Juventa-Perfopol wystąpiła w mocno okrojonym składzie, gdyż za kartki pauzowali Damian Senderowski i Karol Drej, natomiast z urazami borykali się Mariusz Fabjański i Mirosław Kalista. Wobec tego na bramce wystąpił młodzieżowiec, Dawid Kalista, natomiast całe spotkanie w środku pola rozegrał 17-letni Bartosz Kwiecień.

Obraz gry pozostawał niezmienny przez kilkadziesiąt minut i mimo optycznej przewagi, starachowiczanie niezbyt często oddawali strzały na bramkę rywala. Dopiero druga połowa przyniosła radykalną zmianę w skuteczności gospodarzy. Najpierw w 58. minucie w poprzeczkę z dystansu uderzył Grzegorz Tobiszewski, a pięć minut później Dariusz Anduła wykorzystał perfekcyjne dogranie Karola Kopcia i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 69. minucie ponownie najlepszy strzelec Juventy-Perfopol trafił do siatki. Tym razem piękną wrzutką popisał się Grzegorz Tobiszewski, a Dariusz Anduła pewnym strzałem głowa podwyższył na 2:0. Starachowiczanie zdołali bez większych problemów utrzymać korzystny rezultat do końcowego gwizdka sędziego i wobec tego zainkasowali po raz drugi z rzędu komplet punktów.