Komplet punktów po ciężkim meczu(VIDEO)
Czwartek, 25 sierpnia 2011r. (godz. 01:22)

Juventa Starachowice pokonała 1:0 Naprzód Jędrzejów w pierwszym meczu rozegranym przed własną publicznością. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył powracający do gry po kontuzji Dariusz Anduła.

*Juventa Starachowice - Naprzód Jędrzejów 1:0 (0:0)

Juventa:
Wróblewski - Korona, Gębura, Senderowski, Płusa, Kwiecień (38. Fabjański (88. Szymański)), Wójtowicz, Gruszczyński, M. Kalista, Kopeć (81. Janik), Stawiarski (46. Anduła).

Bramka: Dariusz Anduła 67'.

Przed środowym meczem trudno było powiedzieć zbyt wiele o rywalu Juventy- mimo że w czerwcu starachowiczanie wygrali z nim na wyjeździe aż 4:0, to w letnim okresie przygotowawczym Naprzód poczynił kilka ruchów kadrowych i wydawać się mogło, że będzie trudnym przeciwnikiem. Obawy te potwierdziły się na boisku- od pierwszych minut przyjezdni byli nastawieni na grę defensywną i zmusili Juventę do mozolnego ataku pozycyjnego.

Na nieszczęście dla gospodarzy, niewiele wynikało z tych zakusów ofensywnych i w pierwszej fazie spotkania to Naprzód stwarzał bardziej realne zagrożenie po sporadycznych, lecz groźnych wizytach w polu karnym Juventy. Najlepsza okazja dla starachowiczan nadarzyła się w 32. minucie, kiedy to Łukasz Gruszczyński uderzał z 14. metra. Fakt, że pokierował piłkę wprost w bramkarza, o wiele ułatwił Rafałowi Kwietniowi skuteczną interwencją, a mianowicie pokierowanie piłki na rzut rożny.

W drugiej połowie spotkania na boisku pojawił się Dariusz Anduła i wydaje się, że to był klucz do zwycięstwa Juventy. Naprzód przyjął nieco bardziej ofensywne nastawienie, co ułatwiło szybkie wyprowadzanie akcji starachowiczanom. W doskonałej okazji znalazł się Mirosław Kalista, który z łatwością minął bocznego obrońcę, po czym niestety uderzył dość niecelnie z okolic 18. metra nie będąc naciskanym przez defensorów.

-ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU-

Równie wyśmienitej sytuacji nie wykorzystał Karol Kopeć, który uderzył z pola karnego bardzo wysoko nad bramką. Szczęśliwie dla Juventy, w jej szeregach znalazł się w drugiej połowie Dariusz Anduła i to on zdobył jedyną w tym spotkaniu bramkę. W 67. minucie po przechwycie starachowiczanie wymienili między sobą kilka podań, Konrad Wójtowicz zagrał prostopadłą piłkę do najlepszego strzelca III ligi, a ten podcinką pokonał golkipera gości.

Po utracie bramki Naprzód próbował wywalczyć w Starachowicach choćby jedno oczko, jednak ich wzmożone ataki nie przyniosły zamierzonego efektu. Wielokrotnie przyjezdnych brakowało dokładności, a także Tomasz Wróblewskie bardzo pewnie zażegnywał zagrożenie powstające pod bramką Juventy.

Po kolejnym dobrym występie w III lidze starachowiczanie zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli ustępując jedynie Szreniawie Nowy Wiśnicz, która ma na chwilę obecną lepszy bilans bramkowy. Kolejną okazję do potwierdzenia swoich umiejętności "Żółto-niebiescy" będą mieć w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Przebojem Wolbrom. Warto nadmienić, że będzie to pierwsza w tym sezonie konfrontacja Juventy z zespołem z Małopolski.

Dołącz do grona fanów Portalu Wirtualne Starachowice na Facebooku!

PRZECZYTAJ TAKZE:
stce123 - 26-08-2011 20:57
Według mnie to już jest stadion. Dwie trybuny wykonane w całości z plastikowych krzesełek to już jest coś.
x-men - 26-08-2011 14:58
do roboty nieroby i kolesie z MCSIR
Kostek - 26-08-2011 09:38
Jest boisko to było stwierdzenie kiepskiego stanu stadionu w Starachowicach i dużo piękniej się to boisko prezentuje niż to niewiadomo co w Starachowicach. Jest mnóstwo mniejszych miejscowości co mają dużo piękniejsze stadiony. A ten w Starachowicach nie spełnia żadnych norm drewniane ławki, brud smród nędza i ubóstwo. A na miej [...]
Pawelizda - 26-08-2011 08:52
W Brodach nie ma stadionu. Tam jest tylko boisko. Co do starachowickiego stadionu to nigdy nie zdarzył się w jego historii żaden remont i to należałoby zmienić.
Kostek - 26-08-2011 07:56
Racja ten stadion to porażka ja bym go na miejscu zburzył i postawił nowy na jakieś 7 ; 8000 miejsc z drugim boiskiem treningowym. Bo ten stadion chyba od czasów gierka nie miał żadnego remontu!!!!!!!!!!! Śmiech z tego stadionu Powiem szczerze na brodach jest lepszy!!!
stce123 - 25-08-2011 11:57
Co tydzień? Na murawę wchodzi się o wiele częściej. Co tydzień w weekend rzeczywiście mają mecz seniorzy Juventy albo Staru, do tego co drugi tydzień: juniorzy Juventy, juniorzy Staru, młodzież Sokoła. Do tego dochodzą czasami treningi Juventy, częściej treningi Staru, treningi Sokoła.
Młody - 25-08-2011 11:44
Nie ma się co dziwić skoro co tydzień są mecze
stce123 - 25-08-2011 11:15
Największym wstydem przed drużynami przyjeżdżającymi jest chyba stan murawy, ale to już zawdzięczamy obrotności MCRiW. Zamiast ruszyć trochę głową i zacząć solidnie ratować murawę już pod koniec czerwca, dosiali trochę trawy-rzodkiewki pod bramkami (już połowy z niej nie ma, tak była ukorzeniona) oraz wsypali suchą ziemię (nawet [...]
Pawelizda - 25-08-2011 10:26
Wszyscy wiedzą jak wygląda starachowicki stadion. Wstyd przed przyjeżdżajacymi... W małym Wolbromiu -gdzie Juventa zagra w sobotę- stadion wygląda tak: http://www.przebojwolbrom.pl/index.php?option=com_content&video=article&id=16&Itemid=8