Unia rozbita! (VIDEO + ZDJĘCIA)
Niedziela, 04 wrzesnia 2011r. (godz. 22:15)

Juventa Starachowice pokonała przed własną publicznością czołowy zespół III ligi, Unię Tarnów 3:0. Dwie bramki zdobył powracający do gry w wyjściowym składzie Dariusz Anduła.

Mecz Juventy Starachowice z Unią Tarnów (3:0)

Jak do tej pory starachowiczanie nie mieli zbyt miłych wspomnień związanych z tarnowską Unią. Wszystkie dotychczasowe spotkania rozegrane przy ul. Szkolnej kończyły się zwycięstwami Unii, jednak Juventa chciał przerwać złą passę i potwierdzić swoją dobrą dyspozycję w niedzielnym pojedynku.

Początkowo Juventa starała się konstruować groźne akcje ofensywne, jednak to Unia zdołała opanować sytuację na boisku i zdecydowanie częściej gościła w polu karnym rywala. Przyjezdnym zdecydowanie brakowało jednak skuteczności i wiele dogodnych sytuacji nie zostało przez nich wykorzystanych. Bardzo wysoką efektywnością w ataku popisali się jednak gospodarze, a mianowicie już niemal tradycyjnie Dariusz Anduła. Najlepszy strzelec III ligi otrzymał dobre podanie w pole karne od Konrada Wójtowicza i mając przed sobą tylko bramkarza pokonał go w 41. minucie bardzo dokładnym strzałem po ziemi.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z MECZU

Jeszcze przed gwizdkiem sygnalizującym koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Konrad Wójtowicz, jednak nie zdołał poważnie zagrozić bramce, a dobitka Łukasza Gruszczyńskiego została bardzo dobrze wybroniona przez Tomasza Liberę.

W drugiej połowie stroną dominującą była już zdecydowanie Juventa. W 59. minucie Konrad Wójtowicz zagrał prostopadłą piłkę do Dariusza Anduły, ten z kolei popędził w kierunku bramki i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał bezradnego golkipera Unii. W 65. minucie wynik spotkania ustalił Mirosław Kalista, który wykorzystał ekspresowe wykonanie rzutu wolnego i nieuwagę obrońców Unii. Będąc w sytuacji sam na sam, uderzył po rękach Libery, jednak piłka ponownie znalazła drogę do siatki.

Dobre okazje do zdobycia bramki starachowiczanie mieli jeszcze kilkakrotnie. W 67. minucie z ostrego kąta na bramkę uderzył Kamil Stawiarski, jednak strzał pokierował się wprost w bramkarza. Dwie minuty później w słupek uderzył Łukasz Gruszczyński, a kilka minut przed końcem spotkania Dariusz Anduła w sytuacji sam na sam nie zdołał uderzyć obok bramkarza, a dobitka Mirosława Kalista została w niebywały sposób obroniona przez Tomasza Liberę.

Następny mecz starachowiczanie rozegrają nietypowo w piątek 9 września, kiedy to podejmą Poprad Muszyna. Początek spotkania o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy na ten pojedynek wszystkich sympatyków piłki nożnej.

*Juventa Starachowice - Unia Tarnów 3:0 (1:0)