AAA
Kolejna "schetynówka" w naszym powiecie
Wniosek na czwórkę
Poniedzialek, 14 listopada 2011r. (godz. 13:27)

Coraz bardziej realna wydaje się przebudowa dróg powiatowych Starachowice - Adamów - Jabłonna - Pawłów oraz Dąbrowa - Kałków, które powiat zgłosił do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wniosek uzyskał czwartą lokatę, co daje mu mocną pozycję w walce o środki.

Urząd Miasta Starachowice
Urząd Miasta Starachowice
fot. hmr
Nastepna wiadomosc:
ť "CZWÓRKA znów najlepsza"

Poprzednia wiadomosc:
ť Zaprojektują halę

Urząd Wojewódzki opublikował już listy rankingowe wniosków o dofinansowania w ramach tzw. "schetynówek". Swój akces do tego programu zgłosiło ponad 40 samorządów, w tym jedenaście powiatów. Aplikacja naszego na drogi Starachowice - Adamów - Jabłonna - Pawłów oraz Dąbrowa - Kałków uzyskała czwartą lokatę. Na 20 możliwych punktów zdobyła 17,9, prześcigając m.in. wnioski Włoszczowy, Kielc, Staszowa, Pińczowa, Skarżyska, co daje nam dość mocną pozycję w walce o środki. I choć opublikowana lista projektów nie jest równoznaczna z tymi, które faktycznie dostaną wsparcie, to przecież największe szanse mają te ocenione najwyżej.


- Nie sądzę, aby coś się tutaj zmieniło - uważa Leszek Śmigas, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. - Samorządy mogą się wprawdzie jeszcze odwołać, ale dodatkowe punkty w tabeli mogłyby zdobyć, gdyby ich drogi objęte były skutkami powodzi, tak jak w przypadku powiatu opatowskiego, który ma wniosek z numerem jeden. Ale na ostateczne decyzje przyjdzie nam jeszcze poczekać. Samorządy mają 14 dni na odwołanie, a wojewoda tydzień na rozpatrzenie. Potem kompletna lista musi być przedłożona do ministerstwa. Pod koniec miesiąca powinna być już znana ostateczna wersja.

Jest zatem szansa na zdobycie około miliona złotych dofinansowania. Byłby to drugi etap zadania, zmierzającego do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(An)

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA