Juniorzy Juventy gromią w sparingu! [ZDJĘCIA+VIDEO]
Sobota, 18 lutego 2012r. (godz. 00:11)

Drużyna juniorów Juventy Starachowice wygrała w meczu towarzyskim z juniorami młodszymi KSZO-Junior Ostrowiec Św. aż 9:0! Był to pierwszy tegoroczny sparing młodych piłkarzy "Żółto-niebieskich".

Drużyna juniorów Juventy Starachowice wygrała w meczu towarzyskim z juniorami młodszymi KSZO-Junior Ostrowiec Św. aż 9:0!
Nastepna wiadomosc:
ť Strzelcy na podium

Poprzednia wiadomosc:
ť Ligowe zmagania z lotką

*KSZO-Junior Ostrowiec Św. (juniorzy młodsi) - Juventa Starachowice (juniorzy) 9:0

Bramki:
Jan Szymański 3, Fabjański, Piórkowski 2, Śpiewak, Piwarski, Majzner.

Juventa: Mateusz Bies - Niewczas, Legut, Kiełbasa, Miszta, Jagiełło, Śpiewak, Fabiański, Szymański, Piotr Bies, Garbarczyk,Czeczotka, Piwarski, Prześrut, Konieczny, Majzner, Piórkowski.

Trenerzy: Zdzisław Spadło, Artur Mikos.

Środowy poranek z pewnością nie był wymarzoną porą na rozegranie meczu sparingowego- intensywne opady śniegu mogły być mocno zniechęcające, a przysypana grubą pokrywą śnieżną płyta boiska skutecznie utrudniała swobodne przemieszczanie się zawodników po boisku. Mimo to trenerzy obu drużyn zadecydowali o rozegraniu sparingu.

Po stronie gospodarzy wystąpili wyłącznie juniorzy młodsi, którzy na co dzień występują w ŚLJM, a w drużynie Juventy zawodników z roczników 1995 i 1996 zasiliło pięciu graczy będących już w wieku juniora starszego.

Po dziesięciu pierwszych minutach kiepskiej gry, starachowiczanie zdołali wykrzesać z siebie pełnię swoich możliwości i nawet fatalne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły im we wspaniałym rozgrywaniu piłki. Gospodarze praktycznie nie byli w stanie zbliżyć się do pola karnego Juventy, a przyjezdni z minuty na minutę atakowali coraz bardziej zaciekle. Wynik do przerwy był doskonałym odzwierciedleniem przebiegu spotkania- 0:5 dla starachowiczan.

W drugiej połowie trenerzy Zdzisław Spadło i Artur Mikos desygnowali do wszystkich rezerwowych, co nie zmieniło sytuacji na boisku. Juventa dalej stwarzała sporo okazji bramkowych i na dodatek skutecznie je wykorzystywała. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 9:0 dla gości, co z pewnością napawa optymizmem przed następnymi pojedynkami. Kolejny mecz sparingowy juniorzy Juventy rozegrają w następny czwartek z Neptunem Końskie.