Juniorzy znów gromią! [ZDJĘCIA+VIDEO]
Sobota, 25 lutego 2012r. (godz. 16:03)

Starsi 8:0, młodsi 7:2- tak okazałe zwycięstwa odnieśli w czwartkowych sparingach z drużynami Neptuna Końskie juniorzy Juventy Starachowice. Podopieczni Zdzisława Spadły i Artura Mikosa potwierdzili zatem bardzo dobrą dyspozycję z meczu z KSZO-Junior Ostrowiec Św.

Trzeba przyznać, że juniorzy Juventy nie mają szczęścia do pogody- drugi zimowy sparing i po raz drugi fatalna aura, która zdecydowanie utrudniała rozegranie sparingu. Od pierwszych minut czwartkowego meczu padał rzęsisty deszcz, który w połączeniu z porywistym wiatrem stworzył iście wybuchową mieszankę. Właśnie te czynniki miały duży wpływ na bramkę Pawła Kiełbasy, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem… z własnej połowy boiska. Piłka zagrana w kierunku napastnika skozłowała w okolicy 16. metra, a następnie niesiona przez wiatr przelobowała bezradnego golkipera Neptuna.

Oprócz Kiełbasy na listę strzelców wpisało się jeszcze pięciu innych graczy "Żółto-niebieskich". Z pewnością uwagę przykuła jeszcze bramka Michała Piórkowskiego, która w połączeniu ze wspaniałą asystą Mariusza Fabjańskiego mogła podobać się obserwatorom czwartkowego meczu. Swoisty prezent na swoje 17. urodziny sprawił sobie Daniel Majzner, który w dniu swojego święta również trafił do bramki rywala, na dodatek tuż po pojawieniu się na placu gry.

Równie okazale spisali się juniorzy młodsi, którzy różnicą 5 bramek pokonali swoich rówieśników z Końskich. Szczególnie dużo działo się w drugiej połowie, kiedy to padło aż 7 bramek, w tym aż 5 dla przyjezdnych. Z pewnością oba mecze mogą napawać optymizmem przed rundą wiosenną, jednak jeszcze przed jej rozpoczęciem starachowiczan czekają dwa sparingi. W najbliższą niedzielę wyruszą oni na mecz z Radomiakiem Radom, który przynajmniej "na papierze" jest zdecydowanie silniejszym rywalem od koneckiego Neptuna.