Sprawiedliwy remis w Jędrzejowie [ZDJĘCIA+VIDEO]
Czwartek, 29 marca 2012r. (godz. 23:00)

Z pewnością drużyna prowadzona przez trenera Rafała Wójcika nie tak wyobrażała sobie niedzielny mecz z Naprzodem. Juventa po bezbramkowym remisie wywiozła z Jędrzejowa tylko jeden punkt, co musi powodować niedosyt po stronie starachowiczan.

Naprzód Jędrzejów - Juventa Starachowice 0:0

*Naprzód Jędrzejów - Juventa Starachowice 0:0

Juventa:
Wróblewski - Korona, Gębura, Senderowski, Płusa, Czarnecki (73. Jagiełło), Wójtowicz, Kidoń (46. Piórkowski (90. Styczyński)), M. Kalista, Anduła, Stawiarski (80. Kiełbasa).

Trener: Rafał Wójcik

Naprzód: Beszczyński - T. Milcarz, Puchrowicz, Maciejewski, Gągorowski, Iwański (63. Pach), K. Milcarz, Starościak (46. Hajduk), Bębenek (67. Doroszko), Osiński, Kowalski (28. Matan).

Trener: Marek Mierzwa.

Sędzia: Mateusz Kowalski (główny), Tomasz Kondrak, Michał Molenda (Kielce).

Widzów: 150

Trener Rafał Wójcik postawił swoim piłkarzom jasny cel na niedzielne spotkanie- z Jędrzejowa trzeba wywieźć komplet punktów. W realizacji tego zadania powinien starachowiczan pomóc fakt, że do składu powrócił po zawirowaniach związanych z formalnościami Mirosław Kalista. Z drugiej strony za nadmiar żółtych kartek pauzowali kluczowi pomocnicy- Karol Kopeć i Bartosz Kwiecień.

Niestety, od pierwszych minut spotkania widać było, że będzie ciężko o zwycięstwo w Jędrzejowie. Starachowiczanie starali się konstruować akcje ofensywne, jednak brakowało ostatniego podania, a Naprzód coraz groźniej kontratakował. Najgroźniejszy strzał na bramkę Naprzodu oddał Mirosław Kalista, jednak bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Dosłownie minutę później w ostatniej chwili kontratak gospodarzy przerwał Krystian Płusa.

Druga połowa spotkania niewiele różniła się od pierwszych 45 minut. Juventa kilkakrotnie zagroziła bramce rywali, jednak za każdym razem bramkarz Naprzodu pewnie wychodził z opresji. Nieco lepsze okazje do zdobycia bramki mieli gospodarze, jednak zdecydowanie brakowało im skuteczności. Ostatecznie żaden zespół nie zdołał stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji, a spotkanie zakończyło się zupełnie sprawiedliwym podziałem punktów.

W najbliższą niedzielę Juventa podejmie w Starachowicach Przebój Wolbrom. Początek spotkania o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców!