Amatorska Liga Koszykówki w Skarżysku-Kamiennej!!!
Poniedzialek, 02 kwietnia 2012r. (godz. 23:09)

W sobotę 31 marca rozstrzygnięto wszystkie zagadki dotyczące VI Edycji Ligi Piłki Koszykowej Amatorów. Starachowiczanie wystartowali w zawodach po raz czwarty, i ponownie zdobyli tytuł najlepszej drużyny..

BASKET STAR
BASKET STAR

Sukces cieszy tym bardziej, że grali w tym roku w okrojonym składzie. Z gry zrezygnowali dwaj podstawowi zawodnicy: Klimaszewski i Trześniewski. Dołączyli natomiast Imiela i Zieja. W fazie play - off kontuzja wyeliminowała jeszcze Sobieraja, który nie grał w meczach finałowych. Rundę zasadniczą Basket zakończył na drugim miejscu, ponosząc pierwszą porażkę od 4 lat z późniejszymi finalistami Demonami.

W fazie play - off nasi koszykarze trafili na początku na BB SPORT, a następnie na DOLNĄ KAMIENNĄ. Tutaj mecze rozgrywane były do dwóch zwycięstw. Obie drużyny starachowiczanie odprawili w stosunku 2 - 0 na swoją korzyść. Tak jak większość kibiców się spodziewała do finału dotarły dwie najlepsze drużyny ostatnich lat czyli DEMONY i BASKET STAR.

Po zwycięstwie w sezonie regularnym Demonów nad Basket Starem skarżyska publiczność miała nadzieję że zostanie przerwana 4 - letnia hegemonia zespołu ze Starachowic. Jednak już po pierwszym meczu wygranym przez Basket
59 - 46, zeszło trochę ciśnienie z najlepszej drużyny ze Skarżyska. W drugim meczu I kwarta rozpaliła nadzieje kibiców skarżyskiej drużyny, ponieważ Demony prowadziły 15 - 7. Po II kwarcie nieznacznie prowadzili skarżyszczanie 23 - 20, ale już III i IV to popisowa gra Basketu, a w szczególności trójki Kot, Ziewiec, Skowroński. Basket wygrywa drugi mecz 68 - 55 i cały finał w stosunku 2 - 0. Tak jak przed rokiem najlepszym strzelcem Ligi został zawodnik Basketu Marcin Kot, zdobywca 327 pkt.

Na koniec Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej planuje jeszcze miły epilog, a mianowicie MECZ GWIAZD, który odbędzie się 14 kwietnia o godz. 17.

Spotkają się tam dwie drużyny złożone z wyróżniających się zawodników rozgrywek. Z naszego zespołu zapewniony udział w drużynie GWIAZD mają: Marcin Kot, Maciej Ziewiec i Rafał Skowroński.