Juventa rozgromiła Przebój [ZDJĘCIA+VIDEO]
Wtorek, 03 kwietnia 2012r. (godz. 21:38)

W niedzielnym meczu rozegranym przy delikatnie mówiąc średnich warunkach atmosferycznych Juventa Starachowice pokonała wolbromski Przebój 3:0. Bramki dla starachowiczan zdobyli Mirosław Kalista (dwie) oraz Karol Kopeć.

Juventa rozgromiła Przebój 3:0

Do niedzielnego meczu z Przebojem starachowiczanie przystępowali w osłabionym składzie. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzował Bartosz Gębura, a z przyczyn zdrowotnych nie mogli wystąpić Dariusz Anduła, Grzegorz Zięba oraz Damian Czarnecki. Dodatkowo grę utrudniała pogoda, a dokładniej silne opady deszczu ze śniegiem.

Od pierwszej minuty na boisku w drużynie Juventy pojawili się 19-letni Bartosz Styczyński oraz 17-letni Mateusz Jagiełło, co miało miejsce po raz pierwszy w tym sezonie. Obaj zawodnicy spisywali się jednak bardzo dobrze, a cały zespół Juventy był od pierwszych minut stroną dominującą. Już w 2. i 3. minucie spotkania w bardzo dobre okazje miał Karol Kopeć, jednak nie był w stanie zamienić ich na bramkę.

Zaciekłe ataki starachowiczan przyniosły efekt bramkowy w 19. minucie- Karol Kopeć wrzucił piłkę w pole karne, a Mirosław Kalista strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza. Bramka z 42. minuty to niemal kopia tej sytuacja- ponownie asystę zaliczył Kopeć, a do siatki trafił po raz drugi Kalista.

Druga połowa nie przyniosła większych zmian na boisku. W 57. minucie bramkę na 3:0 zdobył Karol Kopeć, który tym razem pewnie zamienił stuprocentową sytuację na gola. Starachowiczanie mieli jeszcze dogodne okazje do podwyższenia wyniku, lecz kilkakrotnie zabrakło im odrobiny szczęścia, a na dodatek wiele kontrowersji wzbudzały pozycje spalone sygnalizowane przez asystenta sędziego.

Kilkakrotnie "zagotowało się" także pod bramką Juventy, jednak w niedzielne popołudnie świetnie dysponowany był Tomasz Wróblewski i w mistrzowski sposób bronił strzały gości. Ostatecznie żaden z zespołów nie zdołał już trafić do bramki rywala i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Juventy. Wobec tego starachowiczanie w pełni zrewanżowali się za porażkę 0:3 z sierpnia.

Następny mecz Juventa rozegra w Wielką Sobotę w Tarnowie, gdzie zmierzy się z tamtejszą Unią. Początek spotkania o godz. 16:00.

*Juventa Starachowice - Przebój Wolbrom 3:0 (2:0)