Juniorzy w partii hiszpańskiej
II Starachowickie Szachy
Sobota, 07 kwietnia 2012r. (godz. 20:25)

Tematyczny Turniej Szachowy, w ramach II Starachowickich Szachów Juniorów, zorganizował Klub Szachowy GAMBIT ze Szkołą Podstawową nr 6.

W turnieju wystartowało 25 zawodników, rywalizowali w partii hiszpańskiej, która jest najczęściej stosowanym debiutem otwartym. W klasyfikacji generalnej TOP-5 pierwsze miejsce zajął Tomasz Szczepanowski, wyprzedzając kolejno: Szymona Kaczyńskiego, Jakuba Bednarczyka, Martynę Kubiak i Jakuba Jarego. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: szkoły podstawowe kl. 0-III Tomasz Szczepanowski, kl. IV-V Klaudia Karpińska, szkoły ponadpodstawowe Szymon Kaczyński. Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Kubiak.