Otwarcie w mistrzowskim stylu
Sobota, 26 maja 2012r. (godz. 21:55)

Prawie trzydziestu zawodników z: Kielc, Krosna, Tarnobrzega, Lublina, Krakowa i Starachowic wzięło udział zawodach strzeleckich o puchar "Łowca Świętokrzyskiego", które były również uroczystą inauguracją tegorocznego sezonu myśliwskiego.

Nastepna wiadomosc:
ť "Piłkarski Pasaż Wolności"

Poprzednia wiadomosc:
ť "Zaczarowała" pistolet

Z uzyskanych wyników można wnioskować, że na strzelnicę PZŁ w Starachowicach przybyli tylko bardzo dobrzy strzelcy. Rywalizowali w kilku konkurencjach śrutowych, sędzią głównym zawodów był: Wiktor Chabowski, a kierownikiem zawodów Włodzimierz Werys.

Potwierdzeniem wysokiego poziomu zawodów jest ilość zdobytych punktów w stosunku do maksimum. W klasie mistrzowskiej: I miejsce zajął Janusz Pudło (Kraków) - 486/500, II Kamil Jamróz (Kielce) - 479/500, wąchając dymek brata Marka Jamroza, który zajął III z punktacją 471/500. W klasie powszechnej pierwsze miejsce zdobył Sławomir Tomala (Tarnobrzeg) - 460/500, drugie Michał Wysocki (Kielce) - 453/500, zaś na trzeciej pozycji zawody ukończył Kazimierz Kołda (Kielce) - 426/500.

Liderzy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali (do miejsca VI) dyplomy i nagrody rzeczowe. Oprócz redaktora naczelnego czasopisma "Łowiec Świętokrzyski" Janusza Mariańskiego, na strzelnicę PZŁ przybył także sponsor stanowisk sędziowskich, właściciel Zakładu Stolarskiego w Kałkowie-Godowie Jerzy Mikos.