Łysica odpadła z Pucharu [ZDJĘCIA+VIDEO]
Poniedzialek, 06 sierpnia 2012r. (godz. 22:29)

Łysica II Bodzentyn przegrała w I rundzie Pucharu Polski z II-ligową Wisłą Płock 1:2. Oznacza to, że Łysica żegna się z pucharową przygodą na szczeblu centalnym.

*Łysica II Bodzentyn - Wisła Płock 1:2 (0:1)

Bramki:
Piotr Gardynik 88’ - Łukasz Sekulski 15’, 70’.

Łysica II: Tomasz Dymanowski — Przemysław Cichoń (60. Szymon Michta), Łukasz Szymoniak, Radosław Kardas, Dariusz Kozubek, Grzegorz Wojtal (81. Karol Markowski), Krzysztof Trela, Karol Drej (77. Marek Gołąbek), Łukasz Ubożak, Piotr Gardynik, Mirosław Kalista.
Wisła: Seweryn Kielpin — Łukasz Nadolski, Paweł Magdoń, Marko Radić, Arkadiusz Mysona, Tomasz Grudzień, Bartłomiej Sielewski, Jacek Góralski, Janusz Dziedzic (65. Daniel Mitura), Fabian Hiszpański (46. Mosart Alves de Camargo), Łukasz Sekulski (80. Patryk Kamiński).
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).
Widzów: 200.

Przypomnijmy, że Łysica zakwalifikowała się do szczebla centralnego Pucharu Polski dzięki zwycięstwie w Okręgowym Pucharze Polski. Następnie miała zmierzyć się w rundzie przedwstępnej ze Stalą Stalowa Wola, jednak podkarpacki drugoligowiec w ostatniej chwili oddał mecz walkowerem. Następnie Łysica rozbiła na własnym stadionie występującą w II lidze Pogoń Siedlce 5:1 i tym sposobem awansowała do I rundy Pucharu Polski.

Niestety mecz z Wisłą nie rozpoczął się równie optymistycznie co spotkanie z Pogonią. Już w 15. minucie kontratak gości zakończył się bramką zdobytą przez Łukasza Sekulskiego. Mimo to Łysica dobrze prezentowała się na tle wyżej notowanego rywala i w pierwszej połowie wielokrotnie realnie zagroziła bramce Wisły.

Mimo zaciek łych ataków Łysicy nie udało się wyrównać przed końcem pierwszej odsłony spotkania, a na domiar złego w 70. minucie gry na 0:2 wynik podwyższył ponownie Łukasz Sekulski. W 88. minucie nadzieję na korzystny wynik przywrócił Piotr Gardynik, który pięknym, a zarazem bardzo szczęśliwym uderzeniem z linii bocznej pola karnego pokonał Seweryna Kielpina. Niestety mimo kilku stałych fragmentów gry gospodarze nie zdołali doprowadzić do dogrywki, wobec czego Łysica pożegnała się z Pucharem Polski.