AAA
SMS Absolwenci zagrają w Starachowicach
Sroda, 29 listopada 2017r. (godz. 13:17)

W październiku Absolwenci zainaugurowali sezon w rozgrywkach czwartej ligi świętokrzyskiej. Na otwarcie sezonu pokonali w trzech setach drużynę Focusa Kielce. W meczu rozegranym w Bilczy nasz zespół wygrał 3:0 i sezon rozpoczął od zwycięstwa za trzy punkty.

fot. źródło: UM w Starachowicach

Na kolejne spotkanie ligowe kibice drużyny i sami zawodnicy musieli jednak czekać sporo czasu. Najpierw z rozgrywek wycofał się zespół z Mirca, a wyjazdowe mecze w Chobrzanach i Nowej Słupi były przekładane z inicjatywy rywali.


44 dni oczekiwania na kolejne spotkanie ligowe wreszcie zostanie zakończone. W czwartek 30 listopada br. SMS Absolwenci zagrają w Starachowicach z LZS Górno. Nazajutrz naszych siatkarzy czeka kolejne spotkanie ligowe. Starachowiczanie jadą na wyjazdowy pojedynek do Chobrzan.

Jutrzejszy pojedynek z LZS Górno to oficjalna inauguracja ligowego sezonu w Starachowicach. Absolwenci zagrają po raz pierwszy we własnej hali i o zwycięstwo walczyć będą w nowych strojach, które otrzymali od firmy Cerrad.

Czwartkowy mecz Absolwentów zostanie rozegrany w hali sportowej przy Gimnazjum nr 3. Początek meczu w hali przy ulicy Leśnej został zaplanowany na godzinę 19.00. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

- Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania nas swoim dopingiem w czwartkowym meczu. Liczymy na Waszą obecność w tym dniu. Odwdzięczymy się Wam dobrą i skuteczną grą. Zapraszamy - zapowiada Michał Dziarmaga, kapitan starachowickiej drużyny.

Dwa mecze w dwa dni

Dla ekipy z Górna pojedynek w Starachowicach będzie pierwszym meczem wyjazdowym w tegorocznych rozgrywkach. Dotychczas rozegrali oni trzy spotkania i wszystkie zakończyły się ich zwycięstwami.

Hubert Kuźdub: Drużyna LZS-u jest liderem rozgrywek z dorobkiem 7 punktów. Zespół z Górna po pięciosetowej walce pokonał drużyny Focusa Kielce i Emeryka Nowej Słupi. W meczu z ULKS Chobrzany nasz czwartkowy lider stracił jednego seta.

- Nasza aktualna forma i nasze nastawienie co do tego meczu jest jednoznaczne. Chcemy wygrać czwartkowy mecz, a w kolejnym kroku przywieźć zwycięstwo z Chobrzan. Chcemy wrócić na fotel lidera. Taki mamy cel - dodaje Dziarmaga.

Rozegranie dwóch spotkań w dwa dni nie wydaje się być problemem dla naszych siatkarzy.

- Z Focusem wygraliśmy bez straty seta. Chcemy wygrywać po 3:0 najdłużej jak się tylko da. Chcemy wygrywać za trzy punkty w każdym meczu. Dwa mecze w dwa dni nie powinno być dla nas problemem. Mamy przecież za sobą udział w wielu turniejach siatkarskich, gdzie w ciągu kilku godzin musimy rozegrać kilka spotkań z wymagającymi rywalami. Gramy o zwycięstwa i liczymy na wsparcie kibiców - uważa grający na pozycji libero Hubert Kuźdub.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English