AAA
III Starachowicki Dzień Seniora
Wtorek, 12 wrzesnia 2017r. (godz. 11:52)

W ubiegłą sobotę tj. 09 września odbyły się w naszym mieście, organizowane już po raz trzeci obchody Starachowickiego Dnia Seniora.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

Impreza została przygotowana przez Zespół ds. Polityki Senioralnej we współpracy z ze Starachowicką Radą Seniorów, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Klubem Seniora "Manhattan", Starachowickim Centrum Kultury, a także Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.


Obchody rozpoczęły się porannym marszem Nordic-Walking dla seniorów.

Po południu na seniorów czekały atrakcje na placu "Pod Skałkami". Pierwszą z nich był coroczny "Marsz Kapeluszowy".

Kolorowy korowód kroczył ulicami miasta wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta ds. Społecznych - Jerzym Miśkiewiczem. Uczestnicy nieśli transparenty i głośno śpiewali. Po zakończonym marszu Prezydent wręczył nagrody za najpiękniejszy kapelusz oraz najciekawszy strój regionalny. Laureatami konkursu zostali : Pani Jadwiga Sar, Pani Magdalena Łodej, Pani Grażyna Ochotnicka oraz Pani Halina Sidor.

Scena rozbrzmiewała piękną muzyką, a wykonawcy zachwycali publiczność. Na scenie wystąpili:
Lena Tuźnik oraz Zuzia Klepacz ze studia piosenki Starachowickiego Centrum Kultury pod kierownictwem Miłosz Weimanna.
Mateusz Wiaderek, Filip Sobolewski, Tymon Margowniczy i Mikołaj Dyka z Wokalnego Studia Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach pod kierownictwem instruktora Piotra Mrózka.
Zespół Śpiewaczy Gminy Mirzec pod kierownictwem Piotra Gąsowskiego.
Zespół Śpiewaczy "WIGORKI" pod kierownictwem Krystyny Kowalczyk.
Zespół estradowy "Wiarusy" pod kierownictwem Dariusza Dygasa.

W ramach projektu "Starachowice Bezpieczne w Praktyce IV" odbył się pokaz technik udzielania pierwszej pomocy RKO, wykonany przez Harcerską Grupę Ratowniczą.

Po zakończeniu występów na scenę wkroczył zespół REDS, który przygrywał do tańca pod gwiazdami do późnych godzin wieczornych.

Obok sceny znajdowały się targi zdrowia i urody. Można było skorzystać z pomiaru ciśnienia krwi oraz poziomu cukru na stoisku przygotowanym przez starachowicki PZOZ. Salon Live + wykonywał badania poziomu składu ciała. W kawiarence Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora "Manhattan" można było dostać domowe ciasto, kawę i herbatę, a także różnorakie napary z ziół. Mobilna biblioteka zachęcała do czytelnictwa oraz oferowała tanie książki. Bistro Manhattan serwowało ufundowane przez Prezydenta Miasta świętokrzyskie jadło. Częstowano zalewajką oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem, a Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji serwowało z saturatora wodę z sokiem malinowym. Na stoisku Stowarzyszenia "Zdrowa Rodzina" można było spróbować jarskich potraw. Swoje eksponaty prezentował Stanisław Jaruszewicz, właściciel zabytkowej zagrody z Marcinkowa. Pokazy militariów zorganizował Harcerski Klub Strzelecki SPARTA. Dla Pań czekała niespodzianka w postaci porad wizażystki i kolorystki, w specjalnie przygotowanym namiocie Pani Katarzyna Bańska radziła jak dobrać kolorystykę do urody oraz pokazywała techniki wykonywania makijażu.

W imprezie uczestniczyli również przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Seniorów wraz z Jerzy Pyrkiem - Pełnomocnikiem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ds. Seniorów oraz domownicy i opiekunowie z zaprzyjaźnionego Dziennego Domu Senior-WIGOR w Sędku z Gminy Łagów.

Ten dzień należał do starachowickich seniorów !!!źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA