Pytel dziesiąta
Piatek, 19 listopada 2010r. (godz. 09:55)

Maria Pytel zajęła 10 miejsce w Pucharze Europy w Izraelu. Był to ostatnim w tym roku start starachowiczanki na zawodach triathlonowych.

Maria Pytel
Maria Pytel

Kolejne 100 punktów do rankingu ITU zdobyła w miniony weekend Maria Pytel. Starachowiczanka zajęła 10. miejsce w Pucharze Europy w izraelskiej Eliacie. Zawody odbyły się na dystansie olimpijskim (1,5km pływanie - 40km rower - 10km bieg).

Jestem zadowolona ze swojego występu w Eilacie. Bardziej cieszy mnie wynik pływania i roweru, mniej biegu. Przyjechałam tu po punkty i doświadczenie, które jest dla mnie największą wartością.

Przykładowo - w Izraelu jest specyficzny pustynny klimat (gorąco i sucho), trzeba więc mądrze przygotować się do startu w takich warunkach – ocenia nasza triathlonistka.

W zawodach startował także chłopak Marysi, Przemysław Szymanowski, który zajął punktowane, czternaste miejsce.