Orlęta rozgromione przy Szkolnej(zdjęcia)
Niedziela, 17 kwietnia 2011r. (godz. 22:55)

Mecz Juventy Perfopol Starachowice z Orlęta Kielce

Juventa-Perfopol Starachowice pokonała w meczu rozgrywanym na własnym stadionie Orlęta Kielce 5:0. Klasycznym hat-trickiem w drugiej połowie spotkania popisał się najlepszy strzelec „Żółto-niebieskich”, Dariusz Anduła.

*Juventa-Perfopol Starachowice – Orlęta Kielce 5:0 (2:0)

Bramki:
Drej 20’ (k), Kopeć 35’, Anduła 60’, 61’, 83’.

Juventa-Perfopol: Wróblewski – Korona, Pastuszka, Senderowski, Stępień, Drej (83. Tobiszewski), Wójtowicz, Gruszczyński (75. Fabjański), M. Kalista (75. Kidoń), Anduła (83. Stawiarski), Kopeć.

Trener: Arkadiusz Bilski.

Orlęta: Palka(46. Sochaczewski) – Dulak, Dziubel, Wróblewski, Bakalarz, Bieniek, Zacharski (80. Kundera), Kita, Stachura, Mojecki, Kopyciński (84. Niebudek).

Trener: Krzysztof Dziubel.

Żółte kartki: Korona, Gruszczyński – Palka, Kita.

Starachowiczanie od pierwszego gwizdka sędziego rzucili się do ataku i pierwsze zagrożenie pod bramką stworzyli już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania, jednak strzał Łukasz Gruszczyńskiego został zablokowany przez defensorów Orląt. W ciągu kilku minut gospodarze zupełnie przejęli inicjatywę na boisku i coraz częściej gościli w polu karnym rywala.

Dało to wymierny efekt w postaci bramki 20. minucie, kiedy to Karol Drej po raz kolejny w tym sezonie wykorzystał rzut karny. Został on podyktowany za faul na Mirosławie Kaliście, który po tym jak wyszedł na czystą pozycję, został sfaulowany przez bramkarza.

Juventa-Perfopol nie zamierzała jednak poprzestać na jednym trafieniu i wciąż naciskała rywala. W 35. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Łukasz Gruszczyński, a Karol Kopeć wyskoczył najwyżej w polu karnym i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Tomasza Palkę.

W drugiej połowie, mimo zmian w ustawieniu gości nastawionych na zdobycie kontaktowej bramki, obraz gry pozostał praktycznie niezmienny, co podkreślił w 60. minucie Dariusz Anduła strzelając bramkę na 3:0. Wykorzystał on dogranie Karola Kopcia i płaskim strzałem z kilku metrów pokonał rezerwowego bramkarza gości, który zastąpił w przerwie kontuzjowanego Palkę.

Orlęta nie zdążyły się jeszcze na dobre otrząsnąć po utracie trzeciej bramki, a było już 4:0 dla starachowiczan. Niespełna minutę po wznowieniu gry błąd obrońców wykorzystał Anduła, który tym razem sprytnie minął ostatniego obrońcę, po czym pewnie zmusił do kapitulacji Sochaczewskiego. W 83. minucie spotkania ten sam zawodnik ustalił wynik na 5:0, a asystę po raz drugi zaliczył Karol Kopeć.

Następnym rywalem starachowiczan będzie lider rozgrywek, Garbarnia Kraków. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11:00 na stadionie Garbarni w Krakowie.