Siedem medali dla brodowian
Poniedzialek, 19 sierpnia 2013r. (godz. 22:51)

W dniach 9-11 sierpnia w Sandomierzu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym. Zawodnicy Wędkarskiego Klubu Sportowego "Kiełb" z Brodów zdobyli tam aż siedem medali.

Tytuł Mistrza Polski w konkurencji multi obronił Jan Kita. Ponadto, brodowianin uzyskał maksymalną liczbę punktów w dwuboju, dzięki czemu pierwszy raz w życiu zdobył złoty medal w tej konkurencji. Do tej kolekcji, Jan Kita dodał jeszcze brązowy medal w pięcioboju poprawiając swój wynik życiowy o 15 pkt. Rewelacyjnie spisała się także juniorka - Donata Żelazowska z Brodów, która zdobyła dwa srebrne medale. Wygrała też trudną walkę o brązowy medal, pokonując znacznie starsze rywalki.

W swojej kategorii uzyskała ona drugą odległość - 81,97m. Osiągnięcia te pozwalają z wielkimi nadziejami patrzeć na młodą zawodniczkę. również zdobył brązowy medal. Po raz pierwszy jako senior, Paweł Kita stanął na podium mistrzostw Polski zdobywając brązowy medal.

W Sandomierzu oddał najdłuższy rzut zawodów na odległość 101,91m. Kielecki okręg Polskiego Związku Wędkarskiego reprezentowało 9 zawodników. Troje z nich stanowili wspomniani zawodnicy WKS "Kiełb" Brody.

Źródło:Urząd Gminy Brody