AAA
Rowerowa Majówka w naszym powiecie
Poniedzialek, 29 kwietnia 2019r. (godz. 10:43)

Najpierw uroczysta msza święta, przemarsz pod Pomnik Niepodległości oraz złożenie kwiatów, a później Rowerowa Majówka - otwarcie sezonu turystycznego w powiecie starachowickim - tak w dużym skrócie wyglądać będą tegoroczne obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja, organizowane przez Powiat Starachowicki. Już dzisiaj zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców!

fot. źródło: Starostwo PowiatoweObchody rozpoczną się tradycyjnie, od mszy świętej w intencji Ojczyzny, jaka odprawiona zostanie o godz. 10.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Niepodległości, gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia i złożenie wiązanek. Bezpośrednio po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbędzie się Powiatowa Inauguracja Rowerowego Sezonu Turystycznego. W tym roku chcemy aktywnie świętować uchwalenie konstytucji, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców na turystyczne szlaki powiatu.


Zbiórka rowerzystów odbędzie się o godz. 12.15 przy ul. Parkowej w Starachowicach. Każdy uczestnik po wpisaniu się na listę zostanie objęty ubezpieczeniem komunikacyjnym. Ponadto, pierwsze trzydzieści osób otrzyma pamiątkowy znaczek rajdowy, żółtą koszulkę lidera oraz komplet map z opisami szlaków rowerowych powiatu. Zapewniamy także posiłek regeneracyjny po ukończeniu trasy.

Trasa liczyć będzie ok. 15 km, do pokonania przez amatorów oraz rodziny z dziećmi. Grupa pod przewodnictwem p. Tomasza Cygana - przewodnika turystyki kolarskiej PTTK, w asyście policji wyruszy w trasę ulicami Śląską, Szkolną, Batalionów Chłopskich i Radomską w stronę dróg pożarowych w kierunku Lipia, a następnie Wąchocka. Ulicą Nadrzeczną wróci do miasta, kierując się na plac przy ul. Na Szlakowisku, gdzie dołączy do pikniku patriotycznego organizowanego przez Starostę Starachowickiego i Prezydenta Miasta.

Udział w wyprawie zapowiedział gość specjalny - pan Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, wielokrotny reprezentant Polski na arenie międzynarodowej. Obecnie organizator powiatowej imprezy sportowej pn. Starachowicka Strzała, której III edycja planowana jest na 23 czerwca br., i która odbędzie się wraz z prestiżowymi Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym w kategorii Masters na terenie powiatu starachowickiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!


źródło: Starostwo Powiatowe

REKLAMA