Nieudany początek rozgrywek dla Juventy
Poniedzialek, 16 sierpnia 2010r. (godz. 12:34)

W niedzielę 15 sierpnia futboliści Juventy-Perfopol Starachowice ulegli w meczu wyjazdowym drużynie Szreniawy Nowy Wiśnicz 2-3. Mimo że Starachowiczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, nie zdołali wywieźć z terenu przeciwnika punktów. Bramki dla Starachowiczan zdobyli Bartosz Gębura oraz Dariusz Anduła.

Szreniawa Nowy Wiśnicz – KKS Juventa-Perfopol Starachowice 3:2 (0:1)

Bramki:
0:1 Gębura (45), 1:1 Czajka (57), 1:2 Anduła (59), 2:2 Tarasek (68), 3:2 Tabak (81)

Szreniawa Nowy Wiśnicz: Turbasa – Czajka, Pasionek (80. Obierak), Garzeł, Tarasek, Wardęga (90. Wojewoda), Tabak, Pietras, Basta (85. Jagła), Kiwacki, Suchan
Trener: Dariusz Siekliński

KKS Juventa-Perfopol Starachowice: Wróblewski – Korona, Gębura, Pastuszka, Szymoniak, Drabik (85. Kwiecień), M. Kalista, Wójtowicz, Drej (71. Kopeć), Jaros (63. Tobiszewski), Anduła (87. Gruszczyński)
Trener: Arkadiusz Bilski

W minioną niedzielę Żółto-niebiescy jechali do Nowego Wiśnicza z nadzieją na 3 punkty, jednak od początku zdawano sobie sprawę, że Szreniawa będzie bardzo wymagającym przeciwnikiem. Mimo że jest to beniaminek, o którym niewiele osób dotychczas słyszało, to ma on w składzie wielu wartościowych zawodników. Drużynę z Nowego Wiśnicza zarówno w trakcie zimowego okienka transferowego, jak i w ostatnim czasie zasiliło wielu graczy krakowskiego Hutnika, który w rundzie jesiennej był niezaprzeczalnie najlepszą ligową drużyną, a na wiosnę również zaprezentował się z bardzo dobrej strony. To właśnie byli zawodnicy klubu z Nowej Huty zdobyli wszystkie trzy bramki dla Szreniawy.

Mecz ten był okazją, by zadebiutować w oficjalnym spotkaniu w barwach klubu z ul. Szkolnej dla 3 nowo pozyskanych graczy Juventy, Dawida Korony, Łukasza Szymoniaka oraz Mariusza Jarosa. Pierwsi dwaj rozegrali całe spotkanie, natomiast trzeci z nich opuścił boisko w 63. minucie zmieniony przez Grzegorza Tobiszewskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się po myśli Starachowiczan, gdyż schodzili do szatni z jednobramkową przewagą po trafieniu Gębury. Po kilkunastu minutach drugiej połowy bramkę wyrównującą zdobył Czajka, lecz bardzo szybko na ten cios odpowiedzieli Żółto-niebiescy za sprawą gola Dariusza Anduły. Niestety futboliści z Nowego Wiśnicza zdołali zdobyć jeszcze 2 bramki i to oni zainkasowali komplet punktów.

Spotkanie toczyło się w niezbyt komfortowych warunkach zarówno dla piłkarzy, jak i dla kibiców, gdyż w Nowym Wiśniczu padał ulewny deszcz, co mogło być poważnym utrudnieniem dla zawodników obu drużyn.

Następne spotkanie Juventa-Perfopol rozegra już w środę 18 sierpnia o godz. 17:30. Będzie to zarazem pierwszy pojedynek przed własną publicznością. Przeciwnikiem Starachowiczan będzie Dalin Myślenice. Drużyny te spotkały się dwukrotnie w ubiegłym sezonie. Potyczka przy ul. Szkolnej zakończyła się zwycięstwem Żółto-niebieskich po trafieniu Krystiana Płusy w drugiej połowie spotkania, natomiast w Myślenicach nastąpił podział punktów po remisie 2-2.