AAA
Zwycięstwo dla KSZO, V miejsce dla Juventy [ZDJĘCIA]
Wtorek, 17 stycznia 2012r. (godz. 23:21)

fot. Marcin Słoka

W ubiegłą sobotę na Miejskiej Hali Sportowej odbył się turniej halowy dla piłkarzy z rocznika ‘01 organizowany przez starachowicką Juventę. Najbardziej okazały puchar powędrował do Ostrowca, a gospodarze musieli zadowolić się piątym miejscem, choć tylko gorszy bilans bramek wykluczył ich z walki o najwyższe miejsca.

fot. Marcin Słoka
fot. Marcin Słoka
fot. Marcin Słoka
fot. Marcin Słoka
fot. Marcin Słoka
Nastepna wiadomosc:
ť Obligacje na rynek niebawem

Poprzednia wiadomosc:
ť Europosłowie w sieci

W ostatniej chwili z turnieju wycofała się jedna z warszawskich drużyn, wobec czego gospodarze podjęli decyzję o wystawieniu dwóch swoich zespołów. Juventa II składała się z piłkarzy młodszych od swoich rywali, co z pewnością nie ułatwiało im zadania, jednak w kilku spotkaniach pokazali niesamowitą wolę walki i zdołali wyrwać przeciwnikowi cenne punkty.


Pierwszy zespół Juventy prezentował się za to bardzo dobrze i wydawało się, że zdoła wywalczyć przepustkę do fazy półfinałowej. Ostatecznie okazało się, że trzy zespoły zakończyły fazę grupową z identyczną liczbą punktów, a "mała tabelka" okazała się pechowa dla Juventy- gorszy bilans bramek spowodował odpadnięcie starachowiczan z fazy pucharowej. W meczu o V miejsce pokonali jednak po pasjonującej serii rzutów karnych skarżyski Granat, co pozwala traktować ich występ jako dość udany.

W turnieju uczestniczył także Sokół Starachowice- podopieczni Macieja Ziewca i Szymona Sionka zajęli w swojej grupie IV miejsce z dorobkiem 6 punktów, a następnie w meczu o VII miejsce rozbili Krakusa Nowa Huta 3:0.

Do półfinałów awansowały drużyny Juniora Radom, Wisełki Puławy, Pogoni Staszów i KSZO-Junior Ostrowiec Św. Przepustkę do spotkania finałowego wywalczyły Pogoń oraz KSZO i to ten drugi zespół po emocjonującym widowisku mógł cieszyć się z końcowego triumfu. W meczu o III miejsce zwycięstwo odniosła Wisełka Puławy mająca w swoim składzie niesamowitego w tym dniu Łukasza Łakomego. Młody zawodnik z Puław trafił w tym dniu do siatki rywala aż 15 razy i siłą rzeczy tytuł króla strzelców stał się jego własnością. Najlepszym bramkarzem turnieju został natomiast okrzyknięty Michał Lasocki z KSZO-Junior, a za najlepszego zawodnika uznano Marcina Komańskiego ze staszowskiej Pogoni.

Juventa I: Dawid Pocheć, Kacper Szcześniak, Jakub Sokół, Jakub Kalisz, Dawid Wędziński, Jakub Błażejewski, Błażej Garbarczyk, Dawid Płatek, Wiktor Hud.

Trener: Michał Jagieła.
Juventa II: Bartosz Korjat, Kacper Zapała, Filip Anduła, Michał Michalczyk, Adrian Spadło, Jakub Jagiełło, Adam Hamera, Kacper Kosterna, Daniel Jagiełło, Dawid Strzelec, Marcel Czajka.

Trener: Krzysztof Zuba.

Sokół Starachowice: Kacper Suski, Łukasz Kiepas, Gabriel Wąchocki, Maciej Śliwa, Kacper Jakubiec, Piotr Nowakowski, Michał Pietras, Karol Malec, Kamil Klimek.

Trenerzy: Maciej Ziewiec, Szymon Sionek.

Grupa A:
Juventa I Starachowice - Sokół Starachowice 2:1
Juventa I Starachowice - Pogoń Staszów 1:0
Juventa I Starachowice - Energia Kozienice 6:0
Juventa I Starachowice - Clepardia Kraków 1:0
Juventa I Starachowice - Junior Radom 1:5
Sokół Starachowice - Pogoń Staszów 0:2
Sokół Starachowice - Energia Kozienice 4:0
Sokół Starachowice - Clepardia Kraków 2:0
Sokół Starachowice - Junior Radom 0:3

Grupa B:
Juventa II Starachowice - Granat Skarżysko 0:4
Juventa II Starachowice - KSZO-Junior Ostrowiec Św. 1:3
Juventa II Starachowice - Wisełka Puławy 0:5
Juventa II Starachowice - Krakus Nowa Huta 1:2
Juventa II Starachowice - Legion Radom 0:0

Mecz o XI miejsce:
Energia Kozienice - Juventa II Starachowice 0:0 (k. 2:0)

Mecz o VII miejsce:
Sokół Starachowice - Krakus Nowa Huta 3:0

Mecz o V miejsce:
Granat Skarżysko - Juventa I Starachowice 1:1 (k. 5:6)

Półfinały:
Junior Radom - KSZO Ostrowiec Św. 0:2
Wisełka Puławy - Pogoń Staszów 3:8

Mecz o III miejsce:
Junior Radom - Wisełka Puławy 2:3

Finał:
KSZO-Junior Ostrowiec Św. - Pogoń Staszów 2:1

Marcin Słoka

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA