AAA
Autobusem z dowodem rejestracyjnym zamiast biletu
Piatek, 20 wrzesnia 2019r. (godz. 12:42)

Gmina Starachowice po raz trzeci włączyła się w organizację Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16-22 września. Tegoroczna kampania, nakierowana jest na promocję aktywnych form mobilności i odbywa się pod hasłem "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy", a jej slogan brzmi "Chodź z nami!".

fot. źródło: ZEC Starachowice

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach na terenie miasteczka ruchu rowerowego przeprowadzili lekcję bezpiecznego poruszania się po drogach, uczestniczyli w niej uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9. Następnie zorganizowano konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dodatkowo w trzech przedszkolach miejskich nr 7, nr 11 i nr 13 dzieci uczyły się podstaw bezpieczeństwa, poznawały podstawowe znaki drogowe oraz zasady poruszania się po różnych typach skrzyżowań.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zakończony zostanie Dniem Bez Samochodu - 22 września. W tym dniu wszyscy którzy dysponują dowodem rejestracyjnym swojego pojazdu będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA